Panaudoto branduolinio kuro saugojimas Lietuvoje


Inžinerijos skaidrės. Panaudoto branduolinio kuro saugojimas Lietuvoje. Panaudoto branduolinio kuro ir kitų ilgaamžių radioaktyviųjų atliekų tvarkymas. Kenksmingumo mažėjimo grafikas. Kaip Lietuva sprendžia ilgaamžių radioaktyviųjų atliekų problemą? Lietuvoje nagrinėjami keli panaudoto branduolinio kuro ir ilgaamžių radioaktyviųjų atliekų galutinio sutvarkymo būdai. Projektas B1 Ignalinos AE laikinoji panaudoto branduolinio kuro saugykla (LPBKS). Ignalinos AE kietųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo kompleksas (KATSK). Taip pat Ae teritorijoje bus įrengti šie saugojimo projektai.


2005 m. sausio 12 d. Ignalinos atominė elektrinė pasirašė laikinosios panaudoto branduolinio kuro saugyklos (LPBKS), kurioje bus saugoma apie 18 000 kuro rinklių iš abiejų IAE reaktorių. Panaudotas kuras bus saugomas saugykloje pagal ilgalaikio sauso saugojimo technologiją, t. y. metalo ir sunkiojo betono konteineriuose „Constor®“, panašiuose į naudojamus dabartinėje IAE saugykloje. sutarties kaina: 92,7 milijono eurų 1 etapui (visos B1 infrastruktūros įrengimas ir 39 konteinerių „Constor®“ pristatymas) ir 64,6 milijono eurų (remiantis 2004 m.) 2 etapui (163 konteinerių „Constor®“ pristatymas). 2009 m. gegužę buvo pasirašytas sutarties pakeitimas dėl 2 etapo ir bendra projekto suma pasiekė 193,5 milijono eurų.

2005 m. lapkričio 30 d. Lietuvos Ignalinos atominė elektrinė (IAE) pasirašė sutartį su „NUKEM“ dėl naujojo kietųjų atliekų tvarkymo ir saugojimo komplekso (KATSK) projektavimo, Projektas finansuojamas Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) administruojamo Tarptautinio Ignalinos eksploatavimo nutraukimo rėmimo fondo (TIENRF) lėšomis ir jo vertė sudaro 120,1 milijono eurų.

  • Inžinerija Skaidrės
  • 2014 m.
  • Simas
  • 12 puslapių (451 žodis)
  • Inžinerijos skaidrės
  • MS PowerPoint 6070 KB
  • Panaudoto branduolinio kuro saugojimas Lietuvoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Panaudoto branduolinio kuro saugojimas Lietuvoje. (2014 m. Gruodžio 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/panaudoto-branduolinio-kuro-saugojimas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 02:19