Panelinių duomenų modelio sudarymas


Paneliniai duomenys. Panelinių duomenų analizė. Paneliniai duomenys pvz. Ikelti panelinius. Paneliniu duomenu i eviews. Paneliniu duomenu interpretacija. Ekonometrija paneliniai modeliai. Paneliniu namu statyba. Paneliniu duomenu modeliai. Paneliniai duomenys darbas.

Panelinių duomenų modelio sudarymas.

Mūsų panelinių duomenų modelyje mes nagrinėsime gimstamumo priklausomybę nuo trijų veiksnių: santuokų, vidinės ir tarptautinės migracijos bei gimdyvių amžiaus. Naudojami Lietuvos statistikos departamento pateikti duomenys iš penkių didžiųjų Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šaulių, ir Panevėžio. Šiuos miestus pasirinkome dėl to, kad juose yra daugiausia gyventojų ir panašios gyvenimo sąlygos. Mūsų parinkta laiko eilutė yra nuo 2000 iki 2010 metų. Siekiant sudaryti informatyvesnį modelį, gimstamumo, santuokų ir vidinės ir tarptautinės migracjos duomenys yra matuojami tūkstančiui gyventojų, o gimdyvių amžius - metais. Mūsų paneliniai duomenus yra pateikti priede Nr.1.

Atlikus priklausomojo kintamojo grafinę analizę ir ištyrus gimstamumo dinamiką laike 2002 metais buvo pastebėtas gimstamumo smukimas visuose miestuose. Iki 2004 metų didžiausias gimstamumas buvo Panevėžyje, o nuo 2004 metų didžiausias gimstamumas yra Vilniuje. Be to, 2007 - 2009 metais matomas didelis gimstamumo augimas visuose nagrinėjamuose miestuose, o jau 2010 metais gimtamumas ėmė mažėti visuose miestuose išskyrus Vilnių, kur gimstamumas dar padidėjo. Didžiausias gimstamumo mažėjimas 2010 metais užfiksuotas Klaipėdoje, kurioje apskritai beveik visu nagrinėjamu laikotarpiu gimstamumo rodiklis buvo vienas iš žemiausių.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 71 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (2103 žodžiai)
  • Panelinių duomenų modelio sudarymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Panelinių duomenų modelio sudarymas. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/paneliniu-duomenu-modelio-sudarymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 14:53
×