Panevėžio statybos trestas


Ekonomikos referatas. Istorija. Skanska prekės ženklas. Skanska turi stiprią prekės ženklo padėtį ir yra pripažintas kaip globalinis lyderis, kuris rūpinasi savo klientais ir bendruomene. Skanska pasisekimas tampant lyderiu nacionalinėse rinkose ir tampant kliento pirmu pasirinkimu yra Skanska suvokimas kaip prekės ženklo. Skanska prekės ženklas yra sisyjęs su strateginėmis temomis kaip "Žalia statyba", "Saugumas", "Žmonių Išsivystymas" ir "Etika". Skanska turi vieną prekės ženklo strategiją ir nepriklausomai nuo verslo vienetų ar geografinės rinkos, atstovauja Skanska prekės ženklą. Skanska veda prekės ženklo apžvalgą dukart per metus, kuri kontroliuoja Skanska padėtį ir kaip Skanska yra suprasti tarp svarbiausių konkurentų nacionalinėse rinkose. Strategija. Verslo modelis. Skanska misija.


AB „Panevėžio statybos trestas“ – tai 1957 metais Panevėžyje įsteigta bendrovė, kuri ilgą laiką buvo Šiaurės Lietuvos statybos trestas. Susikūrimo pradžioje, 1957 metais buvo Valstybinis statybos trestas Nr. 9, o jau už metų pradėjo plėtoti savo veiklą kaip „Panevėžio statybos trestas“. 1990 m. bendrovė pradėjo savo veiklą vykdyti Rusijoje, Čerepovece. 1991 metais įmonė buvo įregistruota kaip Panevėžio valstybinė akcinė statybos įmonė, pirmą kartą suformuotas įmonės įstatinis kapitalas, kurio 77% priklausė valstybei, likusieji – akcininkams. Praėjus dviems metams, įmonė vėl ėmė veikti kaip AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST), buvo sukurtas įmonės logotipas. 1998 metais įmonėje buvo įvesta kokybės vadybos sistema, suteiktas atitikimą ISO 9002:1994 standartams patvirtinantis sertifikatas. Dar po metų įvykus privatizacijai, didžiausią akcijų paketą – 49.9% - įsigijo bendrovė „Panevėžio keliai“. 2000 metais bendrovė pastatė ir įrengė pirmąjį savo objektą Vakarų Europoje – parodų paviljoną „EXPO 2000“ Hanoveryje, Vokietijoje. Nuo 2003 m. kasmet atsitikdavo svarbių įvykių įmonės gyvenime:

sąraša buvo itrauktos bendrovės paprastosios vardinės akcijos;

2010 m. įimonė įkūrė dukterines įmones Lenkijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Už Tauragės nuoteku

valymo irenginių statybą įimonė apdovanotą „Lietuvos metu gaminio“ Aukso medaliu.

Nuo 2006 m. akcinė bendrovė DnB NORD bankas tvarko AB „Panevėžio statybos trestas“

išleistu vertybinių popierių apskaitą. Bendrovės įstatini kapitala sudaro 16,350,000 Lt, padalintu i

16,350,000 paprastasias vardines akcijas, kurios vieneto nominali vertė – 1 Lt. Visos akcijos yra

nematerialios ir visiškai apmokėtos, nei vienas akcininkas neturi jokiu specialių kontrolės teisių.

Tam, kad vizija būtų pasiekta galima išskirti tam tikrus strategijas, kurias įmonė nuolat siekia įgyvendinti:

Rūpintis darbuotojais, jų profesijos tobulinimu, kvalifikacijos kėlimu, mokymais ir seminarais;

Laikytis moralės principų, įstatymų ir kitų nustatytų taisyklių;

Pritraukti kuo daugiau klientų suteikiant jiems malonų ir naudingą aptarnavimą;

Laikui bėgant plėsti įmonės veiklos sritis;

Pagrindiniai įmonės akcininkai teigia, kad vienas iš svarbiausių dalykų lėmusių labai sėkmingą verslą yra tai, kad tarp akcininkų yra ir „Panevėžio statybos tresto“ darbuotojų. Tokiu atveju darbuotojai, būdami bendraturčiai, atsakingiau žiūri į darbus ir jaučiasi atsakingi už kiekvieną projektą.

tais metais sumažėjo 1273 Lt lyginant su 2010 m., specialistams vidutinis darbo užmokestis sumažėjo 457 Lt tuo paciu laikotarpiu, o darbininkams – išaugo 213 Lt. Bendrovės finansinėse ataskaitose pateikiama informacija apie geografini pajamų pasiskirstyma. Didžiausia dali pajamu, daugiau nei 90%, bendrovė gauna Lietuvoje, dažnai apie 6% metinių pajamų bendrovė gauna Rusijoje, mažesni procenta Skandinavijos šalyse. Šiemet bendrovė įėjo i Didžiosios Britanijos rinka, kur pirmo pusmečio pajamos sudarė 2.59% visų pajamų, beveik dvigubai daugiau nei tuo pat metu Skandinavijos šalyse.

smarkiai priklauso nuo gyventoju gaunamu pajamų. Lietuvos statistikos departamentas įmonių apyvartumo rodiklius pateikia apie imones kurios užsiima pastatų statybą, įnžinerinių statinių statybą ir specializuotą statybos veikla. Kadangi PST geba konkuruoti visose išvardintose srityse, grupės rodikliai bus lyginami su pastatų statybos, inžineriniu statinių ir specializuotos statybos vidurkiu visose šio poskyrio dalyse

bendrojo pelningumo rodiklis yra žemesnis, taigi imonė neišnaudoja savo potencialo ir galėtu savo veikla vykdyti efektyviau. Grynasis pelningumas, rodantis kiek procentų grynojo pelno uždirbą vienas pardavimo pajamų litas, rodo, kad sektoriaus vidurkis buvo šiek tiek geresnis už įmonės, bet 2014 m. situaciją pasikeitė, įmonė efektyviau pradėjo vykdyti savo veiklą, geriau kontroliuoti sanaudas.

Veiklos pelningumas parodo, kad kiek procentų veiklos pelno uždirba vienas pardavimo pajamų litas. Imonė paskutinius tris metus efektyviau valdė pardavimo pajamas pardavimo savikaina ir veiklos sanaudu lygi, kas l mėn didesni imonės veiklos pelninguma neisektoriaus vidurkis. „Veiklos pelningumo koeficientas leidžia palyginti įmones suskirtingais finansavimo šaltiniais, kadangi parodo įmonės sugebėjimą gauti pelną atsižvelgiant i jos finansavimo būdus“.

Praitų metų III ketvirčių laikotarpiu grupė uždirbo 1,246 mln. Eur pelno prieš mokesčius, nors 2013 tuo pačiu laikotarpiu grupė skaičiavo 0,539 mln. Eur nuostolį.

Įmonė per 9, 2014 metų mėnesius gavo 174,823 mln. Lt pajamų. Pajamos, palyginti su 2013, išaugo 8,5%. 2013 m. per 9 mėn. PST gavo 46,703 mln. Eur pajamų.

 • Ekonomika Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Egidijus
 • 23 puslapiai (4293 žodžiai)
 • Universitetas
 • Ekonomikos referatai
 • Microsoft Word 1474 KB
 • Panevėžio statybos trestas
  10 - 7 balsai (-ų)
Panevėžio statybos trestas. (2015 m. Lapkričio 25 d.). http://www.mokslobaze.lt/panevezio-statybos-trestas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:18