Paparčiai


Įvadas. Paparčių įvairovė. Pleistiškasis adiantas (Adiantum raddianum). Lizdinė kalnarūtė (Asplenium nidus). Kuprotoji unksmenė (Blechnum gibbum). Davalija (Davallia). Ilgalapis inkstpapartis (Nephrolepis exaltata) ir širdžialapis inkstpapartis (Nephrolepis cordifolia). Apskritalapė pelėja (Pellaea rotundifolia). Geltonasis kiškiapapartis (Phlebodium aureum). Elninis plačragis (Platycerium bifurcatum). Pjautuviškasis cirtomis (Polystichum falcatum). Kretinis pteris (Pteris cretica). Bekojė (S. Apoda), vešlioji (S. Kraussiana) ir Martenso selaginelė (Selaginella martensii). Paparčių priežiūra. Išvados. Informacijos šaltiniai.

Paparčių esti visuose žemynuose, jie mėgsta drėgnus, šešėlių dengiamus biotopus. Ši augalų grupė išsiskiria ne tik biotopų, bet ir vešėjimo formų įvairove. Yra paparčių, aukštų sulig medžiais (mediniai paparčiai), yra paparčių epifitų, augančių ant medžių (plačragiai paparčiai). Dar kiti paparčiai veša žemaūgiai ir akį traukia kone juvelyriškai išdalinta lapija bei žvilgančiais stiebais.

Paparčius reikia laistyti minkštu, kambario temperatūros vandeniu, tinkamiausia vieta augimui yra šviesi, pusiau ūksminga ar pusiau šešėlinė. Tręšti reikia dažniausiai kas dvi savaites ar savaitę.

Dažniausiai paparčiai dauginami yra sporomis, rečiau kero dalimis.

  • Žemės ūkis Referatas
  • Microsoft Word 1957 KB
  • 2013 m.
  • 11 puslapių (1418 žodžiai)
  • Paulina
  • Paparčiai
    10 - 3 balsai (-ų)
Paparčiai. (2013 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/paparciai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:30
×