Papartis referatas


Įvadas. Apie paparčius. Paparčiai. Adiantas – Adiantum. Davalija- Davallia. Inkstpapartis – Nephrolepis. Pelėja – Pellaea. Plačragis – Platycerium. Kalnarūtė- Asplenium. Šviesa. Laistymas. Purškimas. Persodinimas. Dauginimas. Dalinimas. Sporų sėjimas. Tręšimas. Oro tempetatūra. Išvados. Informacijos šaltiniai.

Paparčiai – seniausi augalai žemėje. Prie nuolat besikeičiančio mūsų planetos klimato iš gausybės augalų sugebėjo prisitaikyti tik paparčiai. Jie išliko iki mūsų dienų, auga įvairiose klimato juostose ir stebina savo įvairove. Žmogaus požiūris į paparčius nuo senų senovės buvo ypatingas, nes paparčiai buvo išskiriami iš kitų augalų.

Tikslas: Pažinti ir gebėti apibūdinti paparčius.

Pats papartis pagal savo fizinę, biologinę bei cheminę sandara yra tikras lobis. Gydymui naudojami paparčio ūgliai ir šakniastiebis. Iš šio augalo gydoma jau nuo gilios senovės. Mokslininkai atrado kad Pteris vittata paparčio rūsis, gerai auga esant didelei arseno koncentracijai. Jie iškėlė hipotezę, jog šis augalas gali būti panaudotas valant žemę nuo šio toksšisko elemento ar jo junginių.

Turbūt visi žino padavimą apie paparčio žiedą, kuris vieną kartą per metus, Joinių naktį, pačią trumpiausią naktį metuosę, gūdžiame miške, po trišakiu beržu, pražysta papartis. Žiedas jo dega kaip ugnis. Jei tą žiedą rasi, visuose darbuose tau seksis. Saugo šį žiedą pikloji dvasia, neleidžia išnešti jo iš miško. Deja, bet tai yra tik legenda. Paparčiai ne žydi, o dauginasi sporomis.

Genties pavadinimas kilo iš graikiškų žodžių : «ne» ir «diant» šlapinti. Dėl šių paparčių lapakščių paviršiaus hidrofobinių savybių vandens lašeliai nuteka, jų nesudrėkindami. Adijanto gentyje priskaičiuojama apie 200 rūšių, paplitusių visame žemės rutulyje. Šios rūšies atstovai auga kaip nedideli krūmeliai, kuriuose sudaro šiek tiek nulinkę dukart plunksniški lapai su kūgio pavidalo dalimis. Sorai išsidėstę gyslelių galuose ties plunksnelių krašteliais bei pridengti užriestais krašteliais, kurie yra rausvos plėvelės pavidalo.

Gamtoje paplitusi Azijos bei Australijos atogrąžų zonoje. Davalijos- epifitiniai paparčiai šliaužiančiais antžeminiais šakniastiebiais, padengtais šviesiai rudais žvynelių pavidalo plaukeliais. Kambariuose davalijas geriausia auginti pakabinamuose krepšeliuose kaip ampelinius augalus. Žiemos soduose šiuos paprčius galima tvirtinti prie žievės gabaliukų, už kurių kabinasi stori šakniastirbiai, padengti rausvai rudais arba sidabriškais žvyneliaias.

  • Microsoft Word 792 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1796 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Papartis referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Papartis referatas. (2016 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/papartis-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 18:37
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo