Paprastosios palūkanos


Paprastosios palūkanos. Laiko veiksnys finansiniuose ir komerciniuose skaičiavimuose. Palūkanų esmė ir palūkanų norma. Kaupimas pagal paprastąsias palūkanas. Skolos padengimas dalimis. Daliniai mokėjimai. Pav. Finansinės operacijos kontūras. Apskaita ir diskontavimas, esant paprastosioms palūkanų normoms. Diskontavimo koeficientai. Kaupimo daugiklis, esant paprastai diskonto ir palūkanų normai (i=d=10%). Palūkanų normos lygio ir paskolos trukmės nustatymas.

Bet kuriose finansinėse ir komercinėse operacijose bei sandoriuose pinigų sumos, nepriklausomai nuo jų kilmės ir paskirties, būtinai siejamos su tam tikrais laiko momentais arba intervalais. Tuo tikslu sandoriuose fiksuojamos atitinkamos piniginių įplaukų arba išmokų datos, terminai, periodai. Laiko veiksnys ne mažiau svarbus nei pinigų sumos dydžiai (ypač ilgalaikėse operacijose). Šio veiksnio svarbą apsprendžia pats finansavimo arba kreditavimo proceso pobūdis, kadangi įvairiais laiko momentais pinigų vertė nevienoda. Net jeigu neatsižvelgsime į infliacijos ir rizikos faktorius, tai, sakykime, 1000 Lt pinigų suma gauta po 5 metų jokiu būdu nelygiavertė šiandieninei tokiai pačiai sumai. Absoliutinių dydžių vienodų sumų nelygiavertiškumas pirmiausia apsprendžiamas tuo, kad bet kokią pinigų sumą galima investuoti ir susilaukti pelno. Gaunamos pajamos savo ruožtu gali būti reinvestuotos ir t.t.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2014 m.
  • 17 puslapių (3888 žodžiai)
  • Karovka
  • Paprastosios palūkanos
    10 - 4 balsai (-ų)
Paprastosios palūkanos. (2014 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/paprastosios-palukanos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 17:25
×