Papūgų paplitimas ir įvairovė


Ryškių spalvų papūga. Papuga su kuodu. Ryskiu spalvu papugos. Papugu rusys. Pusbezdzione arba papuga. Kaip vadinasi ryskiu spalvu papuga. Ryskiu spalvu papugu rusys. Azijos papugos. Afrikos pilkoji papuga. Papūgų sistematika.

Darbo tikslas. Įžanga. Papūgų sistematika. Būrio charakteristika. Baltakuodė kakadu. Raudonuodegė juodoji kakadu. Papūgėlė. Visaspalvė liora. Pilkoji papūga. Geltongalvė papūga. Mėlyngalvė papūga. Australinė karališkoji papūga. Raudonoji ara. Geltonkrūtė ara. Raudonkaktė ara. Rudakaktė ara. Žalioji ara. Raudonkaklė ara. Mėlynkaklė ara. Trispalvė ara. Kilnioji papūga. Banguotoji papūgėlė. Keturakės figmedžių papūgos. Geltonkrūtės figmedžių papūgos. Literatūros sąrašas.

Darbo tikslas: išsiaiškini papūgų paplitimą ir jųpapūgos, psittaciformes, yra ryškių spalvų ir traukiantys akį paukščiai, kurie yra gana įvairaus dydžio. Papūgų šeima yra didelė ir turi apie 316 rūšių, kurios kiekviena turi savas charakteristikas. Palyginus jų gyvenimo laikotarpį, galima sakyti, kad tai labai gyvybingi paukščiai, kai kurios rūšys gali išgyventi net iki 80 metų. Šie paukščiai yra lengviausiai atpažystami žmonių dėl savo specifinių fiziologinių požymių: riesto snapo, pailgo kūno, itin ryškių spalvų ir keistų garsų, galbūt todėl daugiausia jų yra auginami namuose kpapūgos yra įvairaus dydžio – nuo žvirblinio iki mažos vištos, bet kai kurios rūšys, pvz. Ara, labai ilgos, nes jų uodega ilga. Papūgų galva gana didelė, o kaukolė stiprių kaulų, nes palaiko galingą snapą. Ypatingos papūgų kojos – jos trumpos, bet vikrios bei stiprios. Du jų pirštai atsukti į priekį, o du atgal. Jos ne tik puikiai laipioja, bet ir gali, pasikabinusios už kojų, miegoti galva žemyn. Kojas jos taip pat panaudoja maistui prilaikyti. Aplink akis dažnai esti plikos odos žiedas.

Kūno sudėtimi jos truputį primena karvelius ir gegutes. Kadangi jos daugiausiai gyvena medžiuose, aplinka nesudaro palankių sąlygų skeletams išlaikyti, tad papūgų iškasenų randama nedaug.

Dokumentai taip pat byloja, kad papūgos kadaise buvo paplitusios plačiau, negu dabar. Jos gyveno europoje iki prancūzijos, o šiaurės amerikoje iki kanados. Dabar jos gyvena vien pusiaujo kraštuose, išskyrus patį pietinį afrikos galą ir tolimas ramiojo vandenyno salas iki azijos pietryčių, o amerikoje iki šiaurės meksikos ir jungtinių šiaurės amerikos valstijų.

Papūgų psichika yra išsivysčiusi. Jos lengvai prijunksta, net atpažįsta atskirus asmenis, rodo palankumą savo šeimininkui ir nemėgsta svetimo žmogaus. Jos gali sulaukti senyvo amžiaus, tačiau nėra žinoma kiek jos išgyvena laisvėje.

Gamtoje papūgos daro malonų įspūdį savo judrumu, neramiu būdu, šnekumu. Jos yra draugiškos, atrodo, kad kalbasi tarp savęs, visuomet kuo nors užimtos. Vakare vis tuo pačiu metu keliauja į savo nakvynecacatua alba – tai įspūdingu kuodu ir stipriu, specifiniu balsu papūgos, traukia akį savo dydžiu - 46 cm. Baltomis plunksnomis, kai kurių būna gelsvi plunksnų galiukai ant galvos kuodo, vidinėje sparnų pusėje ar uodegos. Snapas ir kojos yra tamsiai pilkos.

  • Microsoft Word 1307 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (2463 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mečys
  • Papūgų paplitimas ir įvairovė
    10 - 2 balsai (-ų)
Papūgų paplitimas ir įvairovė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/papugu-paplitimas-ir-ivairove.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 07:51
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo