Paradoksai ir technologinės naujovės mene XX a. pab. – XXI a. pr.


Įvadas. Meninių paradoksų ištakos ir suvokimas. Paradokso logika meno ir technologijos sąveika. Meniniai paradoksai postmodernizmo kontekste. Egzistencijos paradoksai šiuolaikinėje civilizacijoje. Politiniai ir moksliniai paradoksai technologijų amžiuje. Paradoksas kaip meninė išraiškos priemonė. Meniniai paradoksai Lietuvos dailėje. Ironiški paradoksai Šarūno Saukos tapyboje. Paradoksali simbolika Naglio Ryčio Baltušniko emaliuose. Techniniai paradoksai Vlado Urbanavičiaus kūryboje. Paradokso estetika Algimanto Kuro kūryboje. Asociatyviniai paradoksai Petro Mazūro kūryboje. Interpretaciniai paradoksai Vaclovo Nevčesausko improvizacijose. Paradoksas ir technologinis eksperimentas. „Techninio“ meno paradoksai kitų šalių menininkų kūryboje. Inžineriniai eksperimentai Martino Ratniko ir Pėterio Kimelio kūryboje. Interaktyvi Roberto Kurvitzo kūryba. Raulas Keleris elektroninių garso ir šviesos signalų sklaida. Nicolo Schoferio kibernetinė skulptūra. Normanas Whiteas robotai kaip savarankiška meno rūšis. Marko Paulino ir Stelarco robotų laboratorija. Išvados. Bibliografija. Iliuswtracijos.

Taip pat darbe aptariami kūrybos paradoksai, iškylantys užsienio menininkų kūriniuose, kuriuose pasitelkiamos technologinės naujovės. Martino Ratniko ir Pėterio Kimelio kūryboje meninė hiperbolizacija dažnai siejasi su paradoksu kaip meno priemone. Roberto Kurvitzo eksperimentuose išryškėja paradoksali medžiagų galia. Nicolo Schofferio ir Normano White’o darbai iškelia žmogaus ir roboto prieštaras. Markas Pauline’as ir Stelarcas robotų laboratorijoje dekonstruoja robotizmo idėjas. Šių menininkų kūryba keičia meninį suvokimą, kartu prabildama apie technologijos grėsmes ir demonstruodama šiuolaikinio pasaulio paradoksalumą.

  • Dailė Magistro darbas
  • Microsoft Word 4386 KB
  • 2015 m.
  • 51 puslapis (13537 žodžiai)
  • Edvinas
  • Paradoksai ir technologinės naujovės mene XX a. pab. – XXI a. pr.
    10 - 7 balsai (-ų)
Paradoksai ir technologinės naujovės mene XX a. pab. – XXI a. pr.. (2015 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/paradoksai-ir-technologines-naujoves-mene-xx-a-pab--xxi-a-pr.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 15:11
×