Pardavimo pajamų apskaita ir analizė


Įvadas. Pardavimo pajamų reikšmė verslo monėje. Statistiniai duomenys apie pardavimo pajamas Lietuvos įmonėse. Pajamų dydžio nustatymas ir prekių pardavimai. Pardavimo pajamų ciklas. Pardavimo pajamų apskaita ir atvaizdavimas finansinėse ataskaitose. Pardavimo pajamų analizė ir didinimo galimybės įmonėje ab „Rokiškio sūris“. AB „Rokiškio sūris“ veiklos aprašymas. Pajamų sudėtis ir dinamika įmonėje AB „Rokiškio sūris“. Pajamų įtaka įmonės AB „Rokiškio sūris“ pelnui. Išvados. Literatūra. Priedai.

Darbo tikslas – išnagrinėti pardavimo pajamų apskaitos klausimus ir atlikti pardavimo pajamų analizę įmonėje AB „Rokiškio sūris“.

Darbo uždaviniai:

Išnagrinėti pardavimo pajamų reikšmę verslo įmonėje, statistinius duomenis apie pardavimo pajamas Lietuvos įmonėse, prekių pardavimus ir pajamų dydžio nustatymą.

Išnagrinėti pardavimo pajamų apskaitą ir ir jos atvaizdavimą finansinėse ataskaitose..

Atlikti pardavimo pajamų analizę įmonėje AB „Rokiškio sūris“, nustatyti pajamų didinimo galimybes.

Sąlyginės palūlanų normos nustatymas pavaizduotas 2 paveikslėlyje.

Prekių grąžinimas ir pirkėjų pretenzijų priėmimas.

PARDAVIMO PAJAMŲ APSKAITA IR ATVAIZDAVIMAS FINANSINĖSE ATASKAITOSE

“Rokiškio sūris” kaip jau galime nuspėti iš bendrovės pavadinimo užsiima fermentinių sūrių gamyba.

Bendrovėje 2012 m. dirba 1600 darbuotojai. Didžioji dalis darbuotojų yra vidurinį ir spec. Vidurinį išsilavinimą turintys darbuotojai. Darbuotojai motyvuojami, t. y. dalyvauja mokymuose, jiems mokami priedai prie darbo užmokesčio, nuolat investuojama į darbo aplinkos sąlygų gerinimą.

Pagrindines pardavimo pajamas AB „Rokiškio sūris“ gauna iš gaminamų sūrių. Šie produktai yra suskirstyti pagal tam tikrus ypatumus: kietieji sūriai, puskiečiai sūriai, nenokinti sūriai. Lydyti sūriai ir kiti sūriai. 2011 m. AB „Rokiškio sūris“ pardavimo pajamų sudėtį matote 7 paveiksle.

Pajamos iš kietųjų sūrių siekė 190, 875.00 tūkst. Lt, tai sudaro net 28 proc. visų bendrovės pajamų. Tuo tarpu iš puskiečių ir nenokintų sūrių pajamos buvo beveik tokios pat. Jos skyrėsi vos 2 proc. 2011 m. pardavimų ataskaita parodė, kad lydytų sūrių paklausa beveik nenusileidžia kietųjų sūrių paklausai, jų pajamos sudarė 26 proc. visų pajamų. Tačiau kitų sūrių pajamos buvo daugiau nei dvigubai mažesnės už anksčiau minėtus. Galime daryti išvadą, kad daugiausia pajamų bendrovė uždirbo iš kietųjų sūrių, nes šių sūrių gamyboje yra naudojamos specialios technologijos, ilgai brandinant jiems suteikiamas ypatingas skonis, todel jie yra gana paklausūs.

Pokytis, 2010 m. lyginant su 2009 m., proc.

Pokytis, 2011 m. lyginant su 2010 m., proc.

Atlikus bendrą 2009 m. – 2011 m. pardavimo pajamų dinamiką, išsiaiškinome, kad tiriamu laikotarpiu pajamos dėsningai didėjo. 2011 m. jos buvo didžiausios, beveik trečdaliu didesnės nei 2010 m. Tai galėjo lemti atsigaunanti šalies ekonomika, bei naujų partnerių užsienyje susiradimas.

Atliekant pardavimo pajamų analizę pasirinkome įmonę AB „Rokiškio sūris“. Tai gan didelė įmonė gaminanti sūrio gaminius. Analizuojant įmonės pardavimo pajamas naudojomės 2009 m. – 2011 m. įmonės pelno (nuostolio) ataskaitomis ir balansais. Atlikome horizontalią ir vertikalią pardavimo pajamų analizę bei sudarėme minėtų pajamų dinamiką ir struktūrą, kurias pavaizdavome grafiškai. Atlikę analizę išsiaiškinome, kad įmonės pardavimo pajamos yra netolygiai didėjančios. Atlikę įmonės pardavimo pajamų anlizę ir susipažinę su jos veikla pateikiame individualias rekomendacijas, kurias įgyvendinus, mūsų nuomone, turėtų būti padidintas įmonės pelnas.

Įmonių veiklos analizės paskaitų medžiaga, Kauno kolegija, lektorė: I. Klimavičienė, 2012 m.

Finansinės apskaitos paskaitų medžiaga, Kauno kolegija, lektorė A. Vizgaitytė, 2011–2012 m.

  • Apskaita Kursinis darbas
  • Microsoft Word 141 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (3430 žodžiai)
  • Kolegija
  • Martynas
  • Pardavimo pajamų apskaita ir analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Pardavimo pajamų apskaita ir analizė. (2015 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/pardavimo-pajamu-apskaita-ir-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:24
×