Pardavimo pajamų ir sąnaudų apskaita


Įvadas. Įmonės pardavimo pajamų ir sąnaudų teorinė analizė. Pardavimo pajamų ir sąnaudų sampratos interpretacijų analizė. Pardavimo pajamų ir sąnaudų sudėties analizė. Pardavimo pajamų ir sąnaudų pripažinimas. Pardavimo pajamų ir sąnaudų pripažinimas pagal kaupimo apskaitos principą. Uždarosios akcinės bendrovės pardavimo pajamų ir sąnaudų analizė. Bendroji charakteristika. Bendrųjų apskaitos principų taikymas. Pardavimo pajamų ir sąnaudų apskaita. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas.

Pagal įmonės finansinių rodiklių rezultatus jie priima akcijų pirkimo arba pardavimo sprendimus. Bankai ir kiti kreditoriai vertina įmonės galimybes grąžinti kreditus. Pardavėjams rūpi, ar jie gaus iš įmonės pinigų už patiektas žaliavas ir medžiagas. Klientams svarbu, kad neprapultų jų avansu sumokėti pinigai ir kad įmonė įvykdytų sutartinius įsipareigojimus. Konkurentai lygina savo ir konkuruojančios įmonės rodiklius. Valstybės institucijos domisi sumokėtais mokesčiais, apibendrinusios daugelio įmonių finansinius rodiklius, nustato valstybės ekonominę politiką. Visuomenei rūpi, ar įmonė yra pajėgi sudaryti tinkamas darbo sąlygas savo darbuotojams, ar laiku mokami atlyginimai, ar rasis naujų darbo vietų.

Tyrimo problema. Kokią įtaką įmonės veiklos rezultatams turi pajamos ir sąnaudos bei jų apskaita.

Tyrimo objektas. UAB „Egmina“ pardavimo pajamos ir sąnaudos, jų apskaita ir įtaka įmonės veiklos rezultatams.

Tyrimo objekto pasirinkimą lėmė, jog įmonės UAB „Egmina“ pelnas eilę metų didėja, nors daugėja gyventojų, bet mažėja atlyginimai ir didėja konkurencija. Tyrimo objektu pasirinktos pardavimo pajamos ir sąnaudos, kad būtų išsiaiškintos pelningos veiklos priežastys ir pasiūlyti galimi dar didesnio pelno sprendimo variantai.

Tyrimo tikslas. Įvertinti įmonės pardavimo pajamų ir sąnaudų įtaką įmonės veiklos rezultatams ir pateikti siūlymus pajamų ir sąnaudų optimizavimui.

Tyrimo uždaviniai:

1.Atlikti pardavimo pajamų ir sąnaudų sampratos interpretacijų analizę.

2.Pateikti pardavimo pajamų ir sąnaudų sudėties, apskaitos bei pripažinimo teorijas.

3.Išnagrinėti įmonės apskaitos politiką, pardavimo pajamų ir sąnaudų pripažinimą.

  • Microsoft Word 83 KB
  • 2014 m.
  • 30 puslapių (7483 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Pardavimo pajamų ir sąnaudų apskaita
    10 - 1 balsai (-ų)
Pardavimo pajamų ir sąnaudų apskaita. (2014 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/pardavimo-pajamu-ir-sanaudu-apskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 12 d. 05:06
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo