Pardavimų apskaita


Pardavimu apskaita imoneje. Pardavimu apskaita kursinis. Pardavimo apskaita. Pardavimai apskaitoje. Pardavimu apskaitos dokumentai. Bendrojo zurnalo koreguojantys irasai. Imones pardavimu apskaita. Pardavimų apskaita buhalterijoje. Balansas konspektas. Imones balansas ir pelno nuostoliu ataskaita.

Įvadas. Prekybos įmonės esmė. Pirminiai prekybos apskaitos dokumentai. Prekybinės ir kitos veiklos pajamų pripažinimas. Pajamos. Pardavimų pajamos. Pagautė. Sąnaudos. Parduotų prekių savikaina. Apmokėjimų ir pardavimų registravimas apskaitoje. Pardavimų skolon ir atsiskaitymų su pirkėjais apskaita. Pardavimų už grynuosius pinigus apskaita. Prekių grąžinimo apskaita. Prekių nukainojimo apskaita. Valiutų kurso pasikeitimo įtaka pardavimams. Uab „startas“ trumpa charakteristika. Uab „startas“ apskaita. Uab „startas“ sąskaitų likučiai. Xx m. Lapkričio. D. Per. Xx m. Lapkričio mėnesį įvykusios ūkinės operacijos. Bendrasis žurnalas. Buhalterinės apskaitos registrai. Darbinės atskaitomybės lentelės. Pelno (nuostolių) ataskaita. Uab „startas“ balansas. Išvados. Literatūra ir šaltiniai. Priedai

Kiekvienos įmonės veiklos tikslas – parduoti prekes ir taip uždirbti pajamų bei pelno. Finansinėje apskaitoje prekėmis laikoma visa tai, ką pardavusi įmonė uždirba pajamų.

Išsiunčiant prekes pirkėjui išrašoma sąskaita-faktūra arba pvm saskaita- faktūra. Pagal sąskaitą-faktūrą ir pvm sąskaitą-faktūrą įforminamas prekių pardavimas įmonėms, įstaigoms ar organizacijoms.

Taigi skatinimui naudojami diskontai (angl. Discount- nuolaida).

Parduotų prekių grąžinimai ir nukainojimai reiškia ne ką kita, kaip pardavimų apimties (kitaip tariant, pardavimų pajamų) sumažėjimą.

Valiutų kurso pasikeitimo įtaka pardavimams ir jų paskaitos ypatumai aktualūs toms įmonėms, kurios prekiauja su kitų šalių įmonėmis, atsiskaitančiomis ne litais. Tuo tarpu lietuvoje, kaip ir visose kitose valstybėse, apskaitą visos įmonės veda viena valiuta, kitaip apskritai būtų neįmanoma ne tik išvesti veiklos rezultatų, bet ir įvertinti įmonių turto bei jos įsipareigojimų.

Išlaidos – tai piniginė išraiška išteklių, sunaudotų kuriam nors tikslui pasiekti. Jos traktuojamos kaip įmonės veiklos efektyvumo matas.

Sąnaudos – tai sunaudota per tam tikrą ataskaitinį laikotarpį pajamoms uždirbti.

Įmonės sąskaitų likučiai 20xx m. Lapkričio 1 d. Buvo 73910,0 lt.

Kiekvienai operacijai priskiriama sąskaita. Taip pat apskaičiuotas debetas ir kreditas. Šiame darbe buvo aprašytos uab „startas“ per lapkričio mėnesį įvykusios 38 ūkinės operacijos. Šios operacijos užregistruotos bendrajame žurnale, po to gauti duomenys perkelti į didžiosios knygos sąskaitas.

Didžiojoje knygoje fiksuojamos visos sąskaitos iš bendrojo žurnalo. Sąskaitos surašomos eilės tvarka, nuo pirmosios ir šeštosios klasės. Skaičiuojamas debetas ir kreditas. Atliekami koreguojantys įrašai, taip pat iš bendrojo balanso atkeliami kreditiniai ir debetiniai likučiai.

Į balansą atkeliame balanso sąskaitas iš darbinės atskaitomybės lentelės. Jei turtas ir nuosavas kapitalas bei įsipareigojimai sutampa, reiškia, kad apskaičiavimai atlikti teisingai. Balansas parodo visas įmonės patirtas išlaidas.

Uab „startas“ veikla pelninga, ataskaitinio laikotarpio pelnas 12 707,0 lt. Įmonė su klientais atsiskaito laiku.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 176 KB
  • 2012 m.
  • 47 puslapiai (9932 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inga
  • Pardavimų apskaita
    10 - 1 balsai (-ų)
Pardavimų apskaita. (2012 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/pardavimu-apskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 03:59
×