Pardavimų auditas


Įvadas. Veiklos aprašymas. Bendrasis žurnalas. Didžioji knyga. Pardavimų auditas. Audito išvada. Pardavimų auditas. Priedas. Prekių užsakymo forma. Kreditinė Sąskaita faktūra Atsargų apskaitos kortelė. Priedas. Pardavimų skolon žurnalas. Priedas. Pardavimų auditas. Pinigų gavimo žurnalas. Priedas. Važtaraščių registravimo žurnalas. Priedas. Pirkimo – pardavimo sutartis. Priedas. Sąskaitų planas.

2013 m. kovo 30 d. įmonė UAB „Kėdė“ į asiskaitomąją sąskaitą sumokėjo 15615,05 Lt už 2013 m. kovo 23 d. nupirktas kėdes pagal sąskaitą KS00486.

Atliekant auditą, būtina žinoti pagrindinius pardavimų ir pirkėjų skolų ciklo etapus:

Kovo 4 d. buvo parduota 500 vnt. biuro kėdžių įmonei UAB „Gitana“. Remiantis gautu užsakymu iš UAB „Gitana“ kuris gautas kovo 1 d., buvo išrašyta PVM sąskaita faktūra KS00481 sumai 53845,00 Lt. Sąskaita išrašyta laiku, nes užsakymas įvykdomas per 3 darbo dienas nuo užsakymo gavimo. Apmokėjimo terminas nurodytas 32 dienas, taip kaip nurodyta sutartyje. Klientų skolos teisingai atvaizduotos pardavimų skolon žurnale. Atsargų kortelėje atininkamai atvaizduotas pardavimas ir prekių likutis apskaitoje. Taip pat daromas įrašas apskaitoje apie savikainą, nes prekės apskaitomos taikant FIFO nuolat metodą. Pirkėjas yra realus ir jo rekvizitai nurodyti pardavimo sąskaitoje yra teisingi. Kad klientai gavo prekes įrodo ir važtaraštis pasirašytas iš klientų pusės.

Kovo 6 d. buvo parduota 220 vnt. biuro kėdžių įmonei UAB „Saulė“. Remiantis gautu užsakymu iš UAB „Saulė“ kuris gautas kovo 4 d., buvo išrašyta PVM sąskaita faktūra KS00482 sumai 23691,80 Lt. Sąskaita išrašyta laiku, nes užsakymas įvykdomas per 3 darbo dienas nuo užsakymo gavimo. Apmokėjimo terminas nurodytas 32 dienas, taip kaip nurodyta sutartyje. Klientų skolos teisingai atvaizduotos pardavimų skolon žurnale. Atsargų kortelėje atininkamai atvaizduotas pardavimas ir prekių likutis apskaitoje. Taip pat daromas įrašas apskaitoje apie savikainą, nes prekės apskaitomos taikant FIFO nuolat metodą. Pirkėjas yra realus ir jo rekvizitai nurodyti pardavimo sąskaitoje yra teisingi. Kad klientai gavo prekes įrodo ir važtaraštis pasirašytas iš klientų pusės.

Kovo 7 d. UAB „Gitana“ pervedė į atsiskaitomąją sąskaitą visą sumą – 53845,00 Lt už kovo 4 d. įsigytas prekes. Pinigų gavimas atininkamai atvaizduotas bendrajame ir pinigų gavimo žurnaluose.

Kovo 11 d. UAB „Gitana“ grąžino 2 vnt. biuro kėdžių dėl gamybinio broko. Surašytas prekių grąžinimo aktas, nurodyta grąžinimo priežastis. Išrašyta kreditinė sąskaita faktūra. Kadangi įmonė buvo pilnai atsiskaičiusi už nupirktas prekes. UAB „Kėdžių studija“ grąžintiną pinigų sumą 215,38 Lt bendrajeme žurnale fiksuoja kaip mokėtiną sumą tiekėjams. Prekių gavimas atsispindi atsargų apskaitos kortelėje.

Kovo 12 d. buvo parduota 500 vnt. biuro kėdžių įmonei UAB „Mėnulis“. Remiantis gautu užsakymu iš UAB „Mėnulis“ kuris gautas kovo 10 d., buvo išrašyta PVM sąskaita faktūra KS00483 sumai 53845,00 Lt. Sąskaita išrašyta laiku, nes užsakymas įvykdomas per 3 darbo dienas nuo užsakymo gavimo. Apmokėjimo terminas nurodytas 32 dienas, taip kaip nurodyta sutartyje. Klientų skolos teisingai atvaizduotos pardavimų skolon žurnale. Atsargų kortelėje atininkamai atvaizduotas pardavimas ir prekių likutis apskaitoje. Taip pat daromas įrašas apskaitoje apie savikainą, nes prekės apskaitomos taikant FIFO nuolat metodą. Pirkėjas yra realus ir jo rekvizitai nurodyti pardavimo sąskaitoje yra teisingi. Kad klientai gavo prekes įrodo ir važtaraštis pasirašytas iš klientų pusės.

Kovo 18 d. buvo parduota 180 vnt. biuro kėdžių įmonei UAB „Gitana“. Remiantis gautu užsakymu iš UAB „Gitana“ kuris gautas kovo 15 d., buvo išrašyta PVM sąskaita faktūra KS00484 sumai 19384,20 Lt. Sąskaita išrašyta laiku, nes užsakymas įvykdomas per 3 darbo dienas nuo užsakymo gavimo. Apmokėjimo terminas nurodytas 32 dienas, taip kaip nurodyta sutartyje. Klientų skolos teisingai atvaizduotos pardavimų skolon žurnale. Atsargų kortelėje atininkamai atvaizduotas pardavimas ir prekių likutis apskaitoje. Taip pat daromas įrašas apskaitoje apie savikainą, nes prekės apskaitomos taikant FIFO nuolat metodą. Pirkėjas yra realus ir jo rekvizitai nurodyti pardavimo sąskaitoje yra teisingi. Kad klientai gavo prekes įrodo ir važtaraštis pasirašytas iš klientų pusės.

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 112 KB
  • 2014 m.
  • 33 puslapiai (5721 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dalia
  • Pardavimų auditas
    10 - 2 balsai (-ų)
Pardavimų auditas. (2014 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/pardavimu-auditas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 15:00
×