Parduotuvių logistika


Parduotuviu logistikos samprata. Parduotuves logistikos sudedamosios dalys. Prekybos logistikos objektas. Prekybos logistikos analize. Logistikos sudedamosios dalys. Logistikos testai. Prekybos logistikos sudedamosios dalys. Parduotuves logistika. Parduotuves logistines dalys. Parduotuvių logistikos sudedamosios dalys.

Įvadas. Įmonės charakteristika. Prekybos logistikos samprata. Prekybos logistikos sudedamosios dalys, jų funkcijos. Prekybos logistikos prekių judėjimo sistema. Svarbiausi etapai. Parduotuvių logistika samprata, jos ypatumai. Prekių užsakymas ir nurašymai. Išvados. Literatūros sąrašas.
Darbo tikslas. Susipažinti su parduotuvių logistikos ypatumais bei išnagrinėti pasirinktos parduotuvės logistikos aspektus.
Darbo objektas. Parduotuvių logistika bei IKI prekybos tinklo parduotuvės.

Tobulėjantis šiandieninis pasaulis reikalauja vis daugiau dėmesio kreipti į žmonių poreikius, norus bei ambicijas. Visa tai lėmė visų sferų tobulėjimą bei vystymąsi įskaitant ir logistiką. Anksčiau nebuvo tiek daug dėmesio kreipiama į logistiką kaip į būtiną sėkmingą bet kokios įmonės funkcionavimą. Bet štai dabar logistika užima vos ne pagrindinę vietą įmonių veikloje, o jos tobulinimas ir gerinimas lemia įmonių pelningą veiklą, sėkmingą konkurenciją.

( Prekių gavimas – Prekių laikymas – Prekių paruošimas – Prekių pardavimas (

Pateiktos parduotuvės logistikos sudedamosios dalys rodo, kaip nuosekliai visas procesas vyksta ir yra suskirstomas į grupes. Kiekviena atskira sudedamoji dalis susideda iš tam tikrų elementų.

Prekių gavimas. Ši dalis apima prekių iškrovimą gavimo vietoje, t.y. rampoje ar kitame specialiame priėmimo skyriuje. Tuo metu prekės yra patikrinamos, apžiūrimos, ar užsakymas yra teisingas, kiekis tikslus, ar nėra brokuotų prekių. Netinkamas tolesnei eigai prekės yra grąžinamos. Taip pat šiame etape yra grąžinama tara.

IKI Rausvė bakalėjos prekes gauna iš VLC (Vilniaus Logistikos Centras), o maisto prekes gauna iš PLC (Panevėžio Logistikos Centras). Į šiuos logistikos centrus tiekėjai suveža savo prekes, o jos tuose centruose yra paskirstomos į UAB „Palink“ parduotuves. Tik duonos gaminių ir Pieno Žvaigždžių tiekėjai savo prekes gabena tiesiogiai į parduotuves. Atveždami vairuotojai prekes turi sąskaitas – faktūras. Sąskaitoje – faktūroje būna 2 arba 3 egzemplioriai (priklauso nuo tiekėjo) – pirmasis yra siunčiamas į Vilnių, kur yra UAB „Palink“ pagrindinė atstovybė, antrasis atiduodamas tiekėjui ir trečiąjį parduotuvė pasilieka sau. Atvežtos prekės yra suskaičiuojamos, sutikrinamos. Prekių gavimo metu taip pat tiems patiems logistikos centrams yra atiduodama tara: alaus tara tenka VLC, pieno, daržovių, mėsos, mišrainių ir kita maisto tara tenka PLC (tai būna plastmasinės dėžės, kuriose yra atvežami produktai). Dar daugiau, PLC atiduodama suspaustas kartonas perdirbimui, bei bespalvė plėvelė nuo pakuočių.

Prekių laikymas. Visa tai apima prekių priežiūrą, sudėjimą ir sandėliavimą. Skirtingos prekės turi skirtingas patalpas, jos reikalauja skirtingo laikymo rėžimo, temperatūros sąlygų.

IKI Rausvė turi keturis pagrindinius šaldytuvus: pieno, dešrų, daržovių ir minusinę. Visi produktai laikomi pagal tam skirtą šaldytuvą, o minusinėje kameroje laikomi ledai, šaldyti gaminiai, kuriems reikia labai žemos temperatūros. Skirtingi produktai turi skirtingas laikymo temperatūras:

Prekių paruošimas. Visa tai apima komplektavimą, skaidymą, nuvalymą, ženklinimą ir prekių fasavimą. IKI parduotuvė prekių nekomplektuoja, jas gauna jau sukomplektuotas. Didesnės parduotuvės daro mėsos skaidymus, tačiau IKI Rausvė to nedaro, nes neturi šviežių sveriamų skyriaus. Vis dėl to, ką galėtume priskirti skaidymui, yra mėsos malimas, marinavimas, netikro zuikio, dešrelių gaminimas. Ženklinimo prekyboje yra gana daug. Visų pirmiausia prekės yra ženklinamos tos, kurios neturi lietuviško vertimo. Tai gali būti vaisvandeniai, kruopos, vaikų maisteliai. Taip pat ženklinimas yra ant faršo, kitų gaminių pagamintų IKI. Tai būna ženklinimas su firminiu IKI ženklu „Pagaminta IKI“. IKI Rausvė fasuoja tokius produktus: sūris, faršas, dešrelės, daliniai mėsos gaminiai. Prie prekių paruošimo būtų galima paminėti, kad „Mantinga“ gaminiai yra atvežami užsaldyti ir jie yra kepami IKI parduotuvėse, kiti gaminiai, tokie kaip bandelės, prancūziški batonai yra gaminami IKI kepykloje Kaune Kuršių gatvėje ir atvežami į parduotuvę.

  • Microsoft Word 285 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (3482 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Parduotuvių logistika
    7 - 1 balsai (-ų)
Parduotuvių logistika. (2012 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/parduotuviu-logistika.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 02 d. 16:17
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo