Pareiga Imanuelis Kantas


Pareiga. Imanuelis Kantas. Kantas Imanuelis (Immanuel. Imanuelis Kantas rašo,kad žmogaus polinkiai kaip įmanydami priešinasi pareigai. Kanto vadinamas kategoriniu imperatyvu moralės dėsnis skelbia ”Elkis taip. Markas Aurelijus. Aurelius 121-180 Romos stoikas. M. Aurelijus teigia,jog atsiradome šiame pasaulyje ne malonumui. M. Aurelijus sakė “Keliuosi dirbti žmogaus darbų. Konfucijus. Konfucijus (apie 551 -479m. pr. Kr. ) Kinų Filosofas Kung –vardas. Konfucijus mano jog,svarbiausia žmogui yra. Konfucijus pasakė Jen Hui “Kai esi reikalingas. Ėrichas Fromas. Erich Fromm,1900-1980. Amerikiečių psichoanalitikas. Ė. Fromo manymu pareiga yra kitų (blogų ar gerų) troškimų slopinimas. Ė. Fromo sakė “ Blogų troškimų slopinimas.


Kantas Imanuelis (Immanuel Kant,1724 – 1804) -Vokiečių Filosofas. Gimė Karaliaučiaus amatininko šeimoje. Savo gyvenimą Kantas susiejo su Karaliaučiaus Universitetu ir šiuo miestu. Du svarbiausi Kanto etikos Traktatai Praktinio proto kritika ir Moralės metafizikos pagrindai išversti i lietuvių kalbą. Filosofas palaidotas pačiame Karaliaučiaus centre-prie katedros.

Aurelius 121-180 Romos stoikas ,vienas žymiausių Antoninų dinastijos imaperatorių. Po jo mirties rasti ir paskelbti graikų kalba rašyti užrašai Pačiam sau.

M.Aurelijus teigia,jog atsiradome šiame pasaulyje ne malonumui ,o darbui ir veiklai.Mūsų prigimtis yra tokia ir pakeisti mes jos negalime ir neturime teisės.Anot M.Aurelijaus net poilsiui prigimtis nustatė saiką.Ta saiką norėdami peržvengti mes ,pasak M.Aurelijaus nemylime savęs,nes jai myletume save ,tai mylėtumėm ir savo prigimtį (darbą ir veiklą) ir jos reikalavimus.

Konfucijus (apie 551 -479m.pr.Kr.) Kinų Filosofas Kung –vardas ,Fu – vietovė ,kurioje jis gimė,o tu- mokytojas. Tekstų nerašė Knygą Lun yu (Apmąstymai ir pašnekesiai) Surašė jo mokiniai.

Konfucijus mano jog,svarbiausia žmogui yra ; atvirumas ,dora,sąžinė ir pareiga.

  • MS PowerPoint 7 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (552 žodžiai)
  • Universitetas
  • Diana
  • Pareiga Imanuelis Kantas
    10 - 5 balsai (-ų)
Pareiga Imanuelis Kantas. (2016 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/pareiga-imanuelis-kantas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 04 d. 02:35
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo