Pareiga slaugoje


Jonas mikelinskas referatas. Referatai slaugytojo konpetencija pareigos.

Įvadas. Dėl lietuvosmedicinos normos mn. „bendrosios praktikos slaugytojas. Teisės,pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ patvirtinimo. Pareigos. Slaugos darbuotojų tobulinimas. Slaugos esmė. Medicinos etikos užuomazgos. Žalos nedarymas, geradarystė ir pareiga gydyti. Žalos nedarymas ir geradarystė. Mediko pašaukimas ir pareiga gydyti. Argumentai prieš pareigą gydyti. Medicinos sesuo ir ligonis. Išvados. Literatūra.

Nuo senų laikų yra žinoma, kad žmonėms reikėjo rūpinimosi, ir tai buvo daroma, kol slauga tapo organizuotu užsiėmimu. Vakarų pasaulyje iki prėjusio šimtmečio pabaigos šeimos nariai arba samdiniai paprastai slaugydavo sergančiuosius jų pačių namuose.

Nuo devinto dešimtmečio pradžios slauga visą laiką sparčiai keitėsi.Visame Vakarų pasaulyje sveikatos priežiūros sistemos radikaliai reformuojamos, ir didžiulę įtaką daro visoms sveikatos priežiūros profesijoms. Tačiau atsižvelgiant į jų apimtį ir pobūdį, bene labiausiai veikia slauga.

Slaugos specialistai turi daugybę pareigų, kurių jie privalo laikytis.Slaugytojas privalo nuolat tobulintis, gerbti pacientų teises ir kt. Taip pat slaugytojas privalo laikytis moralinių vertybių, pareiga slaugoje- tai bendravimas su pacientu ir jo nuomonės išklausymas, gebėjimas būti kantriam, jautrumas kitų problemoms. Vienas iš svarbiausių pastarųjų metų laimėjimų yra pastangos pakeisti nusistovėjusią tradicinę slaugą pažangesne, pagrįsta mokslu slauga. Tai slauga kuri remiasi aukštos kvalifikacijos slaugos praktika, kuri suteikia žinių ir pasitikėjomo.( Anne Vesterdal „ Sveikatos priežiūra ir ligonių slauga“.)

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (2964 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laima
  • Pareiga slaugoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Pareiga slaugoje. (2012 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/pareiga-slaugoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:35
×