Pareigingumas


Pareigingumas. Teorinis sąvokos paaiškinimas. Kas yra pareigingas žmogus? Pareigingumas yra neatsiejamas nuo pareigos. Praktiniai pareigingumo pavyzdžiai. Pareigingumas lietuvių literatūroje. Citatos apie pareigingumą. Justinas Marcinkevičius. Pasaulio literatų bei filosofų mintys. Kodėl turėtumėme elgtis pareigingai? Pareigingumo pavyzdžiai literatūros pasaulyje.


Pareigingas žmogus neapleidžia savo pareigų, nei namuose, nei mokykloje, nei bendruomenėje. Jis jaučia atsakomybę už savo veiksmus. O jeigu suklydo, klaidą pripažįsta, atsiprašo ir stengiasi ją ištaisyti. Tai žmogus, kuris kruopščiai ir tiksliai, nesipriešindamas atlieka savo pareigą. Tai reiškia- ekonomistas kruopščiai skaičiuoja balansą, policininkas uoliai patruliuoja gatvėse, chirurgas dėmesingai atlieka operaciją ir t.t.

Taigi kas yra pareiga? Tai vienas iš žmogaus dorovinių savikontrolės būdų. Pareiga tai itin glaudus santykis su visuomene( šeima , kolektyvu, tėvyne...). Pareigos vykdymas yra asmenybės dorumo ir socialinio aktyvumo, atsakingumo rodiklis.

Pareigingas moksleivis atlieka savo pareigą tuomet kuomet gerai mokosi, atlieka visus namų darbus. Pareigingumas šeimoje : tai ne tik draugystės ir meilės tenkinimas, bendros buities tvarkymas bet ir vienybės su artimaisiais stiprinimas, bei pastangų į šeimos gerovę dėjimas. Pareigingumas politikoje : kuomet kandidatas iškėlęs savo kandidatūrą įvykdo savo politinius pažadus bei stengiasi dirbti tautos naudai, o ne savo asmeninei. Piliečio pareigingumas: kuomet žmogus yra atsidavęs savo tėvynei, pasiruošęs pasiaukoti dėl jos laisvės, ginti ją. Pareigingas pilietis- žmogus dalyvaujantis rinkimuose vedinas ne savo asmeninių norų, o visuomeninės gerovės.

Vincas Mykolaitis Putinas savo knygoje „Altorių šešėly“ pateikia itin pareigingo žmogaus, Liudo Vasario paveikslą. Šio veikėjo pareigingumas puikia atsiskleidžia toje kūrinio vietoje, kuomet pasakojama apie grįžimą į tėviškę, aplankyti tėvus, ir mamos prašymą atlaikyti mišias, nes galbūt tai paskutinės sūnaus laikomos mišios jos gyvenime (mat sveikata silpsta).

  • Etika Skaidrės
  • MS PowerPoint 1451 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (696 žodžiai)
  • Gabija
  • Pareigingumas
    10 - 8 balsai (-ų)
Pareigingumas. (2016 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/pareigingumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:10
×