Parkinsono liga referatas


Ligos aprašymas. Parkinsono ligos simptomai. Situacijos aprašymas. Gyvybinių veiklų vertinimas. Slaugos planas. Teorinės dalies palyginimas su paciento situacija. Literatūra.

Į gydymo įstaiga kreipėsi N.Ž., gimusios 1949 05 26 artimieji, pastebėjo jog minimos pacientės būklė pasikeitusi. Artimieji pastebėjo jog moteriai jaudinantis ar tam tikroje pozoje dreba ranka, vaikšto mažais trumpais žingsniais. Pati moteris skundėsi pablogėjusia pusiausvyra, jautė jog galūnės tampa nelanksčios, kalbos ir miego sutrikimais, rijimo sutrikimais, bei dažnai jaučiamu nerimu. Gydytojas išgirdęs šiuos nusiskundimus, nusiuntė moterį pas neurologą konsultacijai. Taip pat buvo atlikti keli tyrimai ir pacientei nustatyta Parkinsono liga. Toliau paskirtas gydymas: logopedo ir psichologo konsultacija, fiziniai pratimai ir kineziterapiauto pagalba.

Reguliariai, dvi savaites atlikti paskirtas kineziterapiauto mankštas, kurios padeda sustiprinti raumenis ir jų tonusą. Stengtasi bent du kartus į savaitę pasivaikščioti gryname ore.

Gydymo pradžioje pacientė N.Ž. skundėsi drebančiom galūnėm, eisenos ir pusiausvyros sutrikimais, kalbos, miego ir rijimo sutrikimais, galūnių sąstingiu ir vis jaučiamu nerimu. Taip pat buvo atlikti reikiami tyrimai ir nustatyta Parkinsono liga. Suteikus logopedo, psichologo, kineziterapiauto konsultaciją, paskyrus reikiamus fizinius pratimus pacientės bendra fizinė būklė pagerėjo. Taigi, galime teigti, kad nors liga nėra išgydoma, bet suteikus tinkamą gydymą galima palengvinti paciento funkcinės veiklos sutrikimus, palengvinti simptomus, pagerinti gyvenimo kokybę ir suteikti psichologinę pagalbą ligoniui bei jo šeimos nariams.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 54 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1055 žodžiai)
  • Viktorija
  • Parkinsono liga referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Parkinsono liga referatas. (2015 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/parkinsono-liga-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 17:53
×