Partizanas Juozas Lukša - Daumantas


Partizanas juozas lukša daumantas. Partizano juozo lukšos daumanto gyvenimas ir vaidmuo Lietuvos laisvės kovose. Partizano juozo lukšos daumanto ankstyvoji jaunystė. Partizano juozo lukšos daumanto kovos su laisve žygiai. Partizano juozo lukšos mirtis. Literatūra , šaltiniai.


Partizano Juozo Lukšos-Daumanto gyvenimo istorija yra aktuali dėl to, nes jis vykdė labai svarbius žygius dėl Lietuvos laisvės ir buvo vienas iš svarbiausių ir drąsiausių to meto kovotojų. Šio darbo tikslas ir yra parodyti partizano Juozo Lukšos-Daumanto kovą dėl Lietuvos laisvės, kaip visa tai prasidėjo jo gyvenime, kaip jis kovojo ir kuo tai baigėsi.

Vienas iš žymiausių ir labiausiai prisidėjusių Lietuvos laisvės kovose partizanas Juozas Lukša-Daumantas gimė 1921 metais rugpjūčio 10 dieną Juodbūdžio kaime. Jis gimė gausioje ūkininko šeimoje ir augo tuo metu, kai Lietuvos laisvė jau buvo apginta. Juozas Lukša-Daumantas 1940 metais baigė Kauno „Aušros“ gimnaziją, o vėliau Kauno universitete studijavo architektūrą. Dar būdamas gimnazistu prisidėjo prie ateitininkų organizacijos, o per pirmąją sovietų okupaciją priklausė Lietuvos aktyvistų frontui. Tai padėjo Juozui Lukšai subręsti kaip asmenybei, kuri buvo pilna ryžto kovoti už idealus ir taip kaupė pirmąją pogrindininko patirtį, kas vėliau jam padėjo užsitarnauti Lietuvos partizanų vado vardą. Tik baigęs gimnaziją, 1941 metais buvo kalinamas ir į laisvę išėjo tik karui prasidėjus 1941 metais birželio mėnesį, kai vyko lietuvių sukilimas. Studijuodamas universitete, jis buvo vienas iš tų studentų, kuriems priklausė labai svarbus vaidmuo rezistencinės organizacijos tinkle.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 147 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (805 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Tomas
  • Partizanas Juozas Lukša - Daumantas
    10 - 10 balsai (-ų)
Partizanas Juozas Lukša - Daumantas. (2016 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/partizanas-juozas-luksa-daumantas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 23:56
×