Partizanų išdavikai


Išdavikai kaip jais tampama, kaip jie kenkė, kaip su jais kovota. Kas yra išdavikas? Kaip buvo tampama partizanų išdaviku ? Kaip tampama išdaviku? Kaip tampama išdaviku ? Kaip išdavikai kenkė partizanams ? MGB smogikų nužudyti partizanai. Kaip išdavikai ,smogikai kenkė partizanams ? Kaip išdavikai kenkė partizanams ? Kaip buvo kovota su išdavikais ? Išdavikas juozas markulis. Mgb agentas,išdavikas kostas kubilinskas. Šaltiniai.


Išdavikai: kaip jais tampama, kaip jie kenkė, kaip su jais kovota.

Smogikus MGB pasitelkdavo ir tardydami suimtuosius. Nieko neišgavę kankinimais ir įprastais tardymo būdais, veždavo suimtąjį neva į apskrities centrą. Pakeliui mašiną neva užpuldavo partizanai. Iššokę iš krūmų „partizanai" nusivesdavo suimtąjį į mišką, kur net būdavo įrengtas tikras partizaniškas bunkeris. Čia pradėdavo tardyti, kaltindami, kad jis esąs ką nors išdavęs, visa tai darydavo partizanų vardu. Neištvėręs nelaimingasis raštu surašydavo savo gerus darbus ir nurodydavo, kur galima rasti partizanų, galinčių paliūdyti, jog jis yra doras patriotas. Išgavę raštišką liudijimą, provokatoriai vėl suvaidindavo kautynes, kurių metu suimtasis su visais parodymais atsidurdavo čekistų rankose. Koks būdavo nusivylimas, kai jis suprasdavo esąs apgautas ir nevalingai tapęs išdaviku!

Smogikai atėję į susitikimą su partizanais, juos iššaudydavo. Kad neliktų nusikaltimo liudininkų , nepalikdavo nė vieno gyvo, buvusio netoliese. Taigi po tokių išdavysčių mažėdavo kovotojų už Lietuvą.

Išsikasti duobę Sušaudydavo Sumesdavo į duobę, užkasdavo.

Taip pat partizanai rengdavo ,,Baltramiejaus naktis“ per kurias būdavo nužudoma iki kelių dešimčių išdavikų, stribų, MGB karininkų ir kitų priešų.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1121 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (553 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Meda
  • Partizanų išdavikai
    10 - 4 balsai (-ų)
Partizanų išdavikai. (2016 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/partizanu-isdavikai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:49
×