Partizanų veikla


Partizaninė veikla. Partizaninės veiklos susiformavimas. Partizaninės veiklos etapai. Partizaninių pokario kovų ištakos Lietuvoje susiformavo dar 1944 m. Etapas 1944 – 1946m. Partizanai veikė labai. Etapas 1946. Šio etapo metu buvo atkurti koordinaciniai ryšiai tarp atskirų Lietuvos partizanų apygardų. Etapas 1948 –. Šio etapo metu atkurta visos Lietuvos partizanų sąjūdžio pasipriešinimo vadovybė. Partizanų organizacijos. Partizanai savo veiklą buvo padaliję į 3 sritis. Kęstučio apygarda. Kęstučio apygarda įkurta. Tauragės partizanų veikla. Žymiausios kautynės Virtukų mūšis. Iš prisiminimų. Iš Ona Lešinskytės-Švedienės - Akacijos – buvusios ryšininkės. Veiksmai prieš partizanus Tauragėje. Vietiniai partizanai buvo tardomi ir žiauriai kankinami. Šaltiniai.


Partizanai veikė labai drąsiai, stodavo į atviras kovas su Raudonosios armijos, MGB, stribų daliniais. Buvo tikėtasi greitos pergalės. Per šį etapą kovose žuvo 10tūkst. partizanų.

Šio etapo metu atkurta visos Lietuvos partizanų sąjūdžio pasipriešinimo vadovybė. Įkurtas Lietuvos Laisvės Kovų Sąjūdis (LLKS) 02 – 16 prrimta deklaracija, skelbianti, kad aukščiausia valdžia yra partizanų vadovybė. Nepaisant nuostolių ir skaudžių praradimų 1948 m. - 1953m. miškuose tebekovojo apie 2 tūkst. partizanų.

Partizanai savo veiklą buvo padaliję į 3 sritis, apygardas ir rinktines, kurių buvo apie 33.

Vietiniai partizanai buvo tardomi ir žiauriai kankinami, tam buvo pastatytas net atskiras pastatas. Dabar čia įsikūręs muziejus, jo kieme yra kapinės bei paminklas, skirtas visiems žuvusiems Tauragės partizanams.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 4465 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (485 žodžiai)
  • Dovile
  • Partizanų veikla
    10 - 10 balsai (-ų)
Partizanų veikla. (2016 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/partizanu-veikla.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:24
×