Paruoštukė politikos dalyko egzaminui


Kas yra švietimas ? Kas yra politika. Požiūriai į švieitmo politikos objektą ir turinį. Švieitmo vadybos studiju sąsaja su švietimo politika. Požiūriai į švietimo vadybą. Britiškas. Politika – kaip konservatyvioji idealogija. Politika – kaip liberalioji ideaologija. Politika – kaip socialioji – kairioji idealogija. Kas yra politikos analizė. Politika ir socialiniai. Švieitmo politika ir globalizacija. Švietimo politika ir ekonomika , marketingas. Švietimo vadyba ir kaita. Švietimas kaip technologinė , politinė ir kultūrinė perspektyva Autoritarinis režimas –. Totalitarinis režimas –. Demokratinis režimas –. Racionalios politikos modeliai. PolitikosPolitiniai modeliai. Švietimo reformos strategija ir konfliktų sprendimo būdai.

Požiūriai į švietimo vadybą. Britiškas – švietimo organizacijos yra tokias pat kaip ir visos kitos, visiems bedri įgaliojimai, bendri dėsniai, direktoriaus veikla iš esmės nesiskiria – švietimo įstaiga turi siūlyti savo produkciją vartotojams, teikti paslaugas, konkuruoti švietimo rinkoje ir efektyviai dirbti, kad išliktų. Sovietų – švietimo organizacija skiriasi nuo kitų tipų iš esmės, todėl pramonės ir verslo pasaulyje įprasta vadyba netaikoma. Vadovų įtaka grindžiama meistriškumu, pedagogų švietimas turėtų tiesiogiai sietis su jų veikla. Skandinaviškas – šio požiūrio šalininkai teigia, jog bendrosios vadybos principai taikytini, bet ne automatiški. Adaptuoti arba modifikuoti principai.

Politika – kaip konservatyvioji idealogija. už tradicijomis paremtą auklėjimą, už tradicinius mokymo metodus, nesižavi mokymo ir auklėjimo naujovėmis, už individo integravimąsi į nacionalinę kultūrą, už selektyvią švietimo sistemą, išsaugančią tradicinį visuomenės susisluoksniavimą ir statusus, mokykla –kultūros saugotoja, už mišrų mokyklų finansavimą

Politika – kaip liberalioji ideaologija. pasisako už pasirinkimo laisvę švietime, prieš cenzūrą, už lygias konkurencines galimybes, už švietimo paslaugų privatizavimą, pabrėžiamas kokybiškas bendrasis lavinimas, nes veikti savarankiškai gali tik geras žinias ir gebėjimus turintis asmuo, daug dėmesio skiriama ir aukštajam mokslui, kuris suteikia individui galimybes išnaudoti savo potencialą, pabrėžiama akademinė laisvė.

  • Politologija Špera
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1165 žodžiai)
  • Redblondy
  • Paruoštukė politikos dalyko egzaminui
    10 - 7 balsai (-ų)
Paruoštukė politikos dalyko egzaminui. (2015 m. Rugpjūčio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/paruostuke-politikos-dalyko-egzaminui.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:54
×