Pasakojimas apie keliavimą – tai visų pirma pasakojimas apie jausmus, „vidinę“ tikrovę. Kaip vaizduojama „vidinė“ tikrovė skirtingų epochų kelionių literatūroje?


Pasakojimas apie keliavimą – tai visų pirma pasakojimas apie jausmus „vidinę tikrovę. Kaip vaizduojama „vidinė tikrovė skirtingų epochų kelionių literatūroje. Skirtingų epochų kelionių literatūra. Pasakojimai apie keliavima. Keliavimas jausmai. Vidine tikrove kelioniu literaturoje. Pasakojimas apie keliavima tai visu pirma pasakojimas apie jausmus. Koks zmogus vaizduojamas ivairiu epochu kuriniuose. Kelioniu literatura vidine. Literatura apie keliavima.

12 klasės kalbėjimas. Kalbėjimo potemė 2013m. Tema: Literatūra(Kultūra). 5 kalbėjimo potemė. Pasakojimas apie keliavimą – tai visų pirma pasakojimas apie jausmus, „vidinę“ tikrovę. Kaip vaizduojama „vidinė“ tikrovė skirtingų epochų kelionių literatūroje? Kokybiška kalbėjimo potemė.

Gyvename globaliame, mobiliame ir nuolat kintančiame pasaulyje. Labiausiai priimtina ir populiariausia mobilumo forma yra kelionės. Tai akcentuojama ir įvairių epochų literatūroje. Kelionės gali būti pažintinės, poilsinės, verslo, mokslo, darbo ar piligriminės. Literatūroje kiekviena kelionė suteikia tam tikro patyrimo, žinių, patirties. Jų metu veikėjai patiria vidinius išgyvenimus ir apmąstymus. Šiandien savo kalboje pamėginsiu aptarti, kaip „vidinė“ tikrovė kelionių metu buvo vaizduojama skirtingų epochų literatūroje.

Savo įžvalgas pradėsiu aptardamas antikos laikais parašyta Homero kūrinį – „Odisėja“. Homeras buvo pirmasis Europos poetas. Išmintingas, senas, aklas dainius – tokį jo paveikslą buvo susikūrę Antikos žmonės ir perdavė jį vėlesnėms kartoms. Savo kūrinyje „Odisėja“ Homeras aprašė pagrindinio veikėjo, Itakės karaliaus Odisėjo grįžimą iš Trojos karo. Tai dešimt metų trukusi kelionė, pilna pagrindinio veikėjo išgyvenimų, nuotykių, bet svarbiausia – vidinių apmąstymų.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (827 žodžiai)
  • Mokykla
  • Pasakojimas apie keliavimą – tai visų pirma pasakojimas apie jausmus, „vidinę“ tikrovę. Kaip vaizduojama „vidinė“ tikrovė skirtingų epochų kelionių literatūroje?
    10 - 1 balsai (-ų)
Pasakojimas apie keliavimą – tai visų pirma pasakojimas apie jausmus, „vidinę“ tikrovę. Kaip vaizduojama „vidinė“ tikrovė skirtingų epochų kelionių literatūroje?. (2013 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasakojimas-apie-keliavima--tai-visu-pirma-pasakojimas-apie-jausmus-vidine-tikrove-kaip-vaizduojama-vidine-tikrove-skirtingu-epochu-kelioniu-literaturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 21:53
×