Pasakos Mildutė analizė


Mildute pasaka. Pasaka mildute. Pasaku analize. Pasakos analize. Lietuviu liaudies pasaka mildutė. Pasaka apie mildute. Pasaku apibendrinimas. Pasakos apie linus. Pasaka - mildute. Lietuvisku pasaku analize.

Gyveno senelis ir senelė ir turėjo dukterį mildutę. Senelė numirė ir paliko mildutei savo karvytę. Senelis netrukus vedė antrą kartą ir paėmė pačią laumę raganą. Toji atsivedė su savim tris dukteris: vyresnioji buvo viena akim, antroji - trimis, o jauniausia - keturiomis akimis. Įvadas. Pasakos personažai. Mildutė. Karvytė. Senelis. Karalius. Gegutė. Laumės raganos dukros. Laumė ragana. Laiko analizė. Pasakos erdvės. Laukas. Mildutės namai. Apibendrinimas.

Laumė labai nekentė savo podukros mildutės ir vis varydavo ją laukan galvijų ganyti. Vieną dieną, genant mildutei galvijus, pamotė jai įdavė pundelį linų ir prisakė, kad lig vakaro ganydama juos suverptų ir audeklą išaustų. Išginė mildutė laukan ir vaikščioja verkdama. Tik ėmė ir prakalbėjo jos karvyįkišo mildutė linus pro vieną karvytės ausį, papūtė, ir išlindo pro kitą ausį viskas suverpta ir suausta. Vakare parginė mildutė galvijus namo ir parnešė visą rietimą gražios ir plonos drobės.

Kitą dieną įdavė laumė mildutei du pundelius linų, prisakė juos suverpti ir suausti, ir kartu išleido laukan savo vienakę dukterį pažiūrėti, kaip mildutė suverps tiek daug linų ir priaus ėmė ir užmigo laumės duktė. Tada mildutė greit paėmė linus, įkišo pro vieną karvytės ausį ir papūtė. Kai laumės duktė nubudo, viskas mildutės buvo jau suverpta ir suausta. Vakare, parginus galvijus namo, laumė išlupo savo dukterį, kad nematė, kaip mildutė verpė ir audė.

Trečią dieną laumė išleido su mildute ganytkai užmigo ir trečia akis, mildutė paėmė linus, įkišo pro vieną karvytės ausį, papūtė - ir išėjo pro kitą ausį viskas suverpta ir suausta. Nubudus laumės duktė rado visą rietimą audeklo, o vakare, parginus galvijus namo, gavo lupti nuo močios, kad neišsaugojo.

Rytojaus dieną laumė išsiuntė saugoti savo savo dukterį su užmigo viena akis, paskui kita ir trečia. Tik užmiršo mildutė pasakyti, kad užmigtų ketvirta akis. Kai nuėjo mildutė prie karvytės, įkišo linus pro vieną ausį ir papūtė - išlindo pro kitą ausį rietimas audeklo. Laumės duktė, nemiegodama viena akim, viską matė ir, parginus galvijus namo, pasakė močiai.

Užsipuolė laumė ragana senelį, kad papjautų mildutės karvytę. Išgirdus, kad jos karvytę ketina pjauti, mildutė nuėjo į tvartą ir, apsikabinus ją, ėmė verkti. Karvytė jai sako.

- neverk, mildute pjaus mane - tegu sau pjauna. Tau reiks mano žarnas daryti. Bedarydama žarnas, rasi jose aukso obuolį ir aukso žiedą. Tą obuolį ir tą žiedą įkask tėvo darže į žemę.

Mildutė, žarnas darydama, rado obuolėlį ir žiedą. Įkasė darže į žemę. Kitą dieną vietoj obuolio išdygo obelis so aukso obuoliais, o vietoj žiedo atsirado aukso obuolys su žaliu vynu. Niekas negalėdavo pasiraškyti nuo tos obels obuolių: kai tik prieidavo artyn, tuoj šakos su obuoliais kildavo aukštyn. Taip pat ir vyno iš šulinio niekas negalėdavo pasisemti: kai tik įkišdavo kibirą, vynas tuoj slūgdavo gilyn.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2011 m.
  • 7 puslapiai (3395 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gabriele
  • Pasakos Mildutė analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Pasakos Mildutė analizė. (2011 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasakos-mildute-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 17 d. 16:16
×