Pasakų nauda


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais , pasamprotaukite , kokios išminties mokoma pasakose. Pasakos gali parodyti sunkaus darbo reikšmę žmogui , įvairių gyvenimiškų problemų sudėtingumą bei jų sprendimą. Pastraipoa. Teiginys. Pastraipa. Teiginys.


Įžanga. Albertas Einšteinas yra sakęs: „Jei norite, kad jūsų vaikai būtų protingi, skaitykite jiems pasakas.“ Šiandien aš jums noriu įrodyti, kad pasakos, tai ne vien smagūs, nedideli epiniai kūrinėliai, kuriuos skaitote vaikams prieš miegą. Pasakos turi kur kas gilesnę prasmę. Pasakos gali parodyti sunkaus darbo reikšmę žmogui, įvairių gyvenimiškų problemų sudėtingumą bei jų sprendimą. * Iš pasakų gali pasimokyti visi, nesvarbu kokio jie amžiaus būtų – juk tai kažkieno kūrinys, kuris taip pat turi būti suprastas ir įvertintas.

I pastraipoa. Teiginys. Pasakose atskleidžiama J.V. Gėtės išreikšta mintis: ,,Didelį džiaugsmą galima iškovoti tik dideliu darbu.“ 1 Argumentas. Pavyzdžiui, bulgarų pasakoje „Kas nedirba, tas nevalgo“ aprašoma mergina, kuriai tėvas nedavė valgyti už tai, kad ji neatliko paskirtų darbų, o tik ilsėjosi, kai visi kiti dirbo. Ta pati istorija kartojosi ir antrą dieną, o tai paskatino ją viską apmąstyti iš naujo ir pasimokyti iš savo klaidų. Tos klaidos nepasikartojo trečią dieną - ji atliko visus darbus, o po darbų skaniai pavalgė ir netgi sulaukė pagyrimo iš tėvo, kuris buvo ja nusivylęs. 2Argumentas. „Žiogas ir skruzdė“. Tikrai visiems žinoma pasaka apie žiogą, kuris vasarą grojo, dainavo ir skruzdę, kuri vasarą sunkiai dirbo. Atėjus žiemai viskas apsivertė aukštyn kojom - skruzdė šiltai gyveno namuose, o žiogas šąlo ir badavo lauke. Šia istorija norima pamokyti, kad darbas gal ir sunkus - bet reikalingas ir be jo, kaip sakoma – nė iš vietos.

Pasakų nauda. (2016 m. Balandžio 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/pasaku-nauda.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 06:27