Pasakų terapijos metodas


Pasakų terapijos samprata. Pasakų terapija. Pasakų terapijos vykdymo metodika.

Pasaka yra viena iš svarbiausių simbolinės raiškos formų, kuri, anot analitikų, turi tipiška struktūrą, atspindinčią tam tikrą psichinį procesą. Pasakos padeda suprasti savo neigiamas emocijas ir teigiamai spręsti psichologines problemas, žadina žmogaus gebėjimą veikti, aktyvina vidines galias, skatina naujus vaiko išgyvenimus ir kūrybinius impulsus, žadina vaiko pasąmonę, padeda formuotis jo savarankiškumo jausmui, suteikia gyvenimui kryptingumo (Gudaitė, 2001).

Psichologai atskirus pasakų elementus sieja su tam tikrais žmogaus gyvenimo etapais, todėl pasakų analizė yra viena iš būdų mokytis spręsti gyvenimiškas problemas.

Pasakų kūrimas, jų analizavimas, lyginimas su gyvenimu taikomi terapijoje, padedančioje geriau suprasti gyvenimo įvykius, juos išgyventi. Neabejotina pasakos svarba vaiko psichikos vystymuisi: mokomasi pažinti gyvenimą, formuojamas atsakomybės jausmas, skatinama pažinti ir atskirti gerąsias ir blogąsias vertybes, ugdyti valią bei pasitikėjimą savimi ir kitais žmonėmis, moko prisitaikyti prie nuolatinės gyvenimo kaitos. Pasakos įdomios ne tik vaikams savo tiesioginiais siužetais, bet ir suaugusiems, užslėptų prasmių ieškojimais. Pasakų terapija tinka tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Tikslas: išsiaiškinti pasakų terapijos metodiką.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (1106 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Pasakų terapijos metodas
    10 - 3 balsai (-ų)
Pasakų terapijos metodas. (2015 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasaku-terapijos-metodas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 16:04
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo