Pašaukimas profesijai


Pašaukimas profesijai – charakterio savybės , pomėgiai ir gabumai. Charakterio sąvoka. Charakterio savybės. Literatūros sąrašas. Priedai priedas nr.


Mano darbo tikslas – atskleisti, kokią įtaką profesijos pasirinkimui daro charakterio savybės, pomėgiai ir gabumai.

Darbo uždaviniai:

Naudodamasis Lietuvos ir užsienio literatūra, pateiksiu charakterio sąvokos apibūdinimą.

Nagrinėsiu pagrindines charakterio savybes, lemiančias profesijos pasirinkimą.

Analizuosiu pomėgius ir jų daromą įtaką studijų krypties pasirinkimui.

Pateiksiu informaciją apie gabumų svarbą ieškant pašaukimo profesijai.

Vienas iš profesijos pasirinkimą lemiančių veiksnių yra charakterio savybės. Todėl svarbu iš pradžių išsiaiškinti pačią charakterio sąvoką.

Būtent todėl, daugelyje mokyklų, universitetų vykdomos programos, kurios studentams bei vaikams padeda pasirinkti ateities planus, padeda vaikam gebėti suprasti, ko jie iš tiesų nori ateityje. Išties patys studentai ir moksleiviai nulemia galutinai savo ateitį, pagal save ar žmones, kurie jiems daro įtaką. Taigi, manau dėl to moksleiviai turi atsižvelgti į savo pomėgius, nes tai vienas svarbiausių ateities receptų, norint pasiekti teigiamų rezultatų.

Kauno „Aušros“ gimnazijos organizuotose paskaitose taip pat buvo pabrėžiama žmogaus pomėgių svarba renkantis profesiją. Vykusioje paskaitoje buvo pateiktas pavyzdys, kaip žmogus nepaisant aplinkinių nuomonės ir norų, renkantis studijų kryptį, vadovavosi tuo kas jam patinka, t.y. rinkosi savo specialybę pagal savo pomėgius. Manau, kad šis pavyzdys įrodo, jog tik išlikdamas ištikimas sau, gali užtikrinti savo sėkmingą pasirinkimą.

Remiantis savo patirtimi, aš moksluose esu labiau gabus humanitariniuose moksluose – ten labiau atsiskleidžiu, esu geriau įvertinamas. Taigi manau, kad daugelis mano bendraamžių tai pat turi atitinkamus savo gabumus, kurie jau atsiskleidę, arba dar atsiskleis. Gabumai iš tiesų labai daug lemiantis dalykas gyvenime. Per gabumus žmogus gali geriau save pažinti, įsivertinti ir siekti nusistatytų tikslų. Tačiau ne visiems pavyko ar pavyksta suderinti gabumus su mokslais. Dažnai turi mokytis išties tam, kad įtiktum savo tėvams ir mokytojams, o ne dėl savęs ar to, kas tau patinka. Aišku, įdėtos pastangos, atsispindės pasiekimais moksle bei bus pagrindu ateities kūrimui, renkantis profesijai. Tačiau tai nėra garantas, kad vaikas bus laimingas – pasisekimas vienoje ar kitoje srityje neužtikrina laimės, jeigu dirbsi nemėgstamą ir nemielą darbą. Būtent todėl, manau, kad gabumai padeda vaikui tiek dabar, dar mokantis mokykloje ir atrandant save, tiek ateityje, renkantis darbą ir karjeros kelią.

  • Microsoft Word 2426 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1768 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Virmantasd
  • Pašaukimas profesijai
    10 - 3 balsai (-ų)
Pašaukimas profesijai. (2016 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasaukimas-profesijai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 05:41
×