Pasaulėžiūra ekonomikoje


Bendražmogiškųjų vertybių vaidmuo ekonomikoje. Išsilavinimo svarba rizikų gyvenime valdyme, ekonomikoje.. Išsilavinimo svarba riziku gyvenime. Ekonomikos pasauleziura. Bendražmogiškųjų vertybių vaidmuo ekonomikoje.. Zmogaus laisves ribos visuomeneje, ekonomikoje. Bendrazmogiskosios vertybes ekonomikoje. Išsilavinimo svarba referatas. Korupcija versle referatas siustis. Zmogaus vaidmuo ekonomikoje.

Įvadas. Turto samprata. Aktyvų – pasyvų samprata. Investavimo samprata. Išsilavinimo svarba rizikų gyvenime valdyme, ekonomikoje. Bendražmogiškųjų vertybių vaidmuo ekonomikoje. Žmogaus laisvės ribos visuomenėje, ekonomikoje. Tradicinė laisvės samprata visuomenėje. Individo laisvės samprata ekonomikoje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pasaulėžiūra – tikriausiai svarbiausias veiksnys, kuris be galo stipriai įtakoja mūsų gyvenimą – kaip mes mąstome, ko mes siekiame. Žmogaus požiūris į jį supantį pasaulį padėjo išsivystyti esančiai ekonomikos sistemai. Klausimas apie pasaulėžiūrą daugelį suglumina, nes daugelis gyvename apie tai niekada taip ir nesusimąstydami. Kodėl svarbi žmogaus pasaulėžiūra? Apibrėžimas skamba taip: pasaulėžiūra – tai žmogaus požiūris į pasaulį ir į žmogaus vietą jame, į supančią aplinką ir santykį su ja. Iš šio apibrėžimo aišku, jog kiekvienas turime pasaulėžiūrą. Pasaulėžiūra neaplenkia ir ekonomikos, ji nusako mūsų vertybes, laisves, verčia surizikuoti siekiant geresnio pragyvenimo, tačiau tai labiausiai išaukština materialines vertybes. Kalbant apie žmogiškųjų vertybių vaidmenį ekonomikoje, galima teigti, kad kuo toliau, tuo mažiau tai vertinama. 

Išsiaiškinome pasaulėžiūros svarbą ekonomikoje. Supratome, jog turtas yra daugialypis. Jo samprata yra labai plati ir aprėpia daiktus, kurie mums priklauso, gebėjimus, žinias ir įgūdžius, kuriuos mes esame įvaldę, taip pat teises, kurias mes turime. Apibrėžėme aktyvus ir pasyvus. Aktyvai – tai, kas duoda jums pajamas, pasyvai – tai, kas didina jūsų išlaidas. Taigi, kur kas labiau apsimoka turėti daugiau aktyvų, nei pasyvų. Aprašėme pagrindinius investavimo tipus. Investavimą aprašėme kaip priemones, kurios leidžia mums laikui bėgant gauti didesnę sumą nei buvo išleista. Taigi būna finansinės ir nefinansinės investicijos. Finansinių investicijų grupei priklauso indėliai, vyriausybių vertybiniai popieriai, obligacijos, akcijos, investiciniai fondai. Nefinansinių - investavimas į nekilnojamą turtą, kolekcines vertybes, veikloje naudojamą materialųjį turtą. Išsiaiškinome išsilavinimo svarbą rizikų gyvenime, valdyme, ekonomikoje. Tam tikras išsilavinimas (pvz. ekonomikos studijos) padeda susidaryti kritišką požiūrį į neapibrėžtumo valdymą, vertinant riziką, kuriant jos valdymo strategijas ir mažinant jos poveikį. Taigi, išsilavinimas ekonomikoje yra tikrai labai svarbus. Supratome, jog kaip ir visame gyvenime taip pat ir ekonomikoje reikia laikytis moralės normų. Juk niekas nemėgsta korupcijos, nesąžiningų ekonominių sprendimų ypač, kai dėl to nukenčia silpniausieji. Įvertinome žmogaus laisvės ribas tiek visuomenėje, tiek ekonomikoje. 

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (3681 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arturas
  • Pasaulėžiūra ekonomikoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Pasaulėžiūra ekonomikoje. (2012 m. Rugsėjo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasauleziura-ekonomikoje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 28 d. 11:50
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo