Pasaulėžiūros, pasaulėjautos, pasaulėvokos svarba ekonomikoje


Įvadas. Turto, aktyvų – pasyvų, investavimo samprata. Turto samprata. Aktyvų – pasyvų samprata. Investavimo samprata. Pasaulėžiūros formavimas, sąryšis su ekonomika. Pasaulėžiūros formavimas. Pasaulėžiūros sąryšis su ekonomika. Bendražmogiškųjų vertybių vaidmuo ekonomikoje. Žmogaus laisvės ribos visuomenėje, ekonomikoje. Laisvės samprata visuomenėje ir ekonomikoje. Laisvės samprata gamtos atžvilgiu. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Pasaulėžiūra – tikriausiai svarbiausias veiksnys, kuris apsprendžia mūsų gyvenimą: kaip mes mąstome ir ko mes siekiame. Tai požiūris į pasaulį, žmogaus vietą jame, apie mus supančią aplinką ir santykį su ja. Sprendžiant iš šio apibrėžimo, mes visi turime pasaulėžiūrą. Ta pati pasaulėžiūra vyrauja ir ekonomikoje, kuri diktuoja mūsų vertybes, laisves, verčia rizikuoti siekiant geresnio gyvenimo, tačiau, tai labiau išaukština materialinę pusę, negu tikrąsias vertybes. Savo darbe apžvelgsime veiksnius, dėl kurių kiekvienas žmogus mato ir jaučia pasaulį skirtingai.

Turtas dažniausiai skirstomas pagal išraiškos formą į nematerialųjį ir materialųjį turtą. Nematerialusis turtas - tai nepiniginis turtas, neturintis fizinės išraiškos, naudojamas prekių ir paslaugų gamybai ar teikimui, nuomoti kitiems ar administraciniais tikslais. Šis turtas pasireiškia ekonominėmis ypatybėmis, tačiau neturi fizinės medžiaginės formos. Jis suteikia savininkui teisių ar privilegijų ir atneša pajamų.

Materialusis turtas gali būti skirstomas į pakeičiamą ir nepakeičiamą turtą. Pakeičiamas turtas įstatymuose apibrėžiamas, kaip turtas, kuris neturi individualių požymių ir yra priskiriamas savo rūšiai. Nepakeičiamas turtas – priešingai – turi specifinius požymius išskiriančius iš jį kitų objektų.

Aktyvų ir pasyvų sąvokas galime suvokti kaip pirkinius. Vieni iš jų - aktyvai – tai, kas duoda mums pajamas, kiti – pasyvai – tai, kas didina jūsų išlaidas. Tas pats daiktas gali būti ir pasyvu, ir aktyvu, tai priklauso nuo jūsų elgesio. Pavyzdžiui, kateris arba jachta, jeigu jūs šiais daiktais naudojatės savo laisvalaikiui paįvairinti, mokate už jų priežiūrą, saugojimą, leidimus ir t.t. – tai šie daiktai yra tikriausias pasyvas. Jeigu katerį arba jachtą nuomojate, organizuojate komercinę žvejybą, plukdote turistus ar kitaip įdarbinate ir gaunate pajamas – tai aktyvas. Žmonės perka įvairiausius daiktus, kurie pagerina buitį, suteikia komforto, sutaupo laiką, didžioji dalis jų yra pasyvai. Tai nereiškia, kad reikia visai atsisakyti pasyvų, tačiau reikia išlaikyti balansą, pirkti aktyvus, o perkant pasyvus palyginti jų teikiamą komfortą ar malonumą su aktyvo, nupirkto už tuos pačius pinigus, duodama grąža.

Aktyvas, savo ruožtu gali būti kaip pasyvus, taip ir aktyvus. Mūsų darbas yra aktyvas, kaip ir mūsų nuosavas verslas. Tai yra aktyvai reikalaujantis mūsų pastovaus darbo. Tačiau yra ir pasyvių aktyvų. Pavyzdžiui – mes įkuriame nuosavą verslą, arba verslo sistemą, kurią valdo mūsų samdomi žmonės. Arba nusiperkame butą ir gauname pinigus iš nuomos. Galime pasamdyti finansų maklerį, kuris uždirbs mums pinigus iš mūsų investicinio portfelio.

Dauguma žmonių – apie 80 %, turi tik vieną aktyvą – darbą ir turi labai daug pasyvų. Jeigu mes turime tik vieną aktyvą – darbą, mes negalime sau leisti ilgai poilsiauti arba sirgti, nes mūsų pasyvai labai greitai atves mus prie bankroto. Kartais žmonės pradeda daugiau dirbti, kad galėtų apmokėti daugiau pasyvų ir, kad dar liktų pinigų savo malonumams ir kitiems pirkiniams. Tačiau mūsų laikas yra labai apribotas. Daug geresnė išeitis įsigyti, o neturint pinigų, sukurti sau pasyvius aktyvus, kurie neštų mums pasyvias pajamas. Vienas iš tokių būdų – investavimas.

Investavimas, bendrąja prasme, tai priemonės, kurios leidžia mums laikui bėgant gauti didesnę sumą nei buvo išleista. Tokiais atviejais galima taupyti, arba skolintis.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 248 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3190 žodžiai)
  • Universitetas
  • Liepa
  • Pasaulėžiūros, pasaulėjautos, pasaulėvokos svarba ekonomikoje
    10 - 8 balsai (-ų)
Pasaulėžiūros, pasaulėjautos, pasaulėvokos svarba ekonomikoje. (2015 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasauleziuros-pasaulejautos-pasaulevokos-svarba-ekonomikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:12
×