Pasaulėžiūros svarba ekonomikoje


Išsilavinimo svarba rizikų gyvenime valdyme, ekonomikoje.. Investavimo samprata. Pasauleziuros samprata. Pasauleziuros savoka. Aktyvu pasyvu samprata. Pasaulėžiūros svarba makroekonomikoje klausimai. Turto, aktyvų-pasyvų, investavimo samprata.. Issilavinimo svarba riziku gyvenime. Pasauleziura makroekonomikoje. Pasauleziura ekonomikoje.

Įvadas. Turto, aktyvų-pasyvų, investavimo samprata. Turto samprata. Invastavimo samprata. Aktyvų-pasyvų (samprata). Išsilavinimo svarba rizikų valdyme gyvenime, ekonomikoje. Žmogiškųjų vertybių vaidmuo ekonomikoje. Ar vertybės netenka vertės? Ko verta gyvybė. Reikia moralinio kompaso? Būtinas valdžios pavyzdys. Geras karaliaus saliamono pavyzdys. Blogas karaliaus saliamono pavyzdys. Paplitęs nepasitikėjimas šiandien. Išvados. Literatūra.

Pasaulėžiūra - labai svarbus klausimas, apsprendžiantis mūsų gyvenimą. Klausimas apie tai daugelį sutrikdo, nes retas apie tai susimąstome – gyvename, ir tiek. Kodėl tai svarbu? žvilgtelėkime į apibrėžimą: pasaulėžiūra – tai žmogaus požiūris į pasaulį ir į žmogaus vietą jame, į supančią aplinką ir santykį su ja. Kaip ir paprastai, sprendžiant iš šio apibrėžimo, mes visi turime pasaulėžiūrą. Ta pati pasaulėžiūra vyrauja ir ekonomikoje, kuri diktuoja mūsų verybes, laisves, verčia rizikuoti siekiant geresnio pragyvenimo, tačiau tai labiau išsiekiant sukurti turto ir verslo profesionalaus, kvalifikuoto vertinimo sistemą, reikia aiškiai apibrėžti pačią turto sąvoką ir jo struktūrą. Turto ir verslo vertinimas privalo turėti savo objektą, aiškiai apibūdinant ką jis apima ir ko neapima. Teorijoje ir praktikoje naudojamas įvairus turto klasifikavimas, o turtas apibrėžiamas įvairiomis prasmėmis. Lietuvos turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatyme turtas apibūdinamas, kaip vertę ir savininką turinys ekonominiai ištekliai, kuriais disponuoja ekonominis subjektas .

Turtą sudaro materialūs ir nematerialūs objektai, jis gali būti nekilnojamas arba kilnojamas. Nekilnojamasis turtas sudaro žymią pasaulio turtų dalį, o jo vertinimas yra labai svarbus turto ir finansinių rinkų gyvybiškumui palaikyti. Todėl nekilnojamojo turto samprata, kuri pateikiama nevienareikšmiai įvairiose srityse, ypač svarbi turto vertinime.

Kasdieniniame gyvenime terminas nekilnojamasis turtas atrodo aiškus ir suprantamas. Paprastai juo įvardijama žemė ir statiniai. Tačiau teoriniam apibūdinimui šito nepakanka. Jis gali būti suprantamas kaip fizinis objektas arba kaip teisinė kategorija. Pirmuoju atveju nekilnojamasis turtas apibrėžiamas kaip žemė ir jos priklausiniai, tai yra statiniai ir nurodoma, jog tai yra materialus turtas. Teisiniu požiūriu nekilnojamasis turtas apima visus turtinius interesus, privilegijas bei teises, susijusias su nuosavybe į fizinį nekilnojamąjį turtą. Kai kurių autorių požiūriu teisinė ir socialinė nekilnojamojo turto sampratos apibūdina jį kaip ekonominę kategoriją.

Nekilnojamojo turto investuotojai, vadybininkai, vertintojai, teisės specialistai dėmesį koncentruoja į turtą kaip ekonominę ir teisinę kategoriją. Tipišku tokio požiūrio pavyzdžiu gali būti tarptautiniuose vertinimo standartuose pateiktas apibūdinimas: turtas yra teisinė sąvoka. Turtas susideda iš privačios nuosavybės teisių.

  • Microsoft Word 380 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2314 žodžiai)
  • Universitetas
  • Xxkyo
  • Pasaulėžiūros svarba ekonomikoje
    9 - 1 balsai (-ų)
Pasaulėžiūros svarba ekonomikoje. (2010 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasauleziuros-svarba-ekonomikoje.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 01:01
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo