Pasaulio didmiesčiai ir urbanizacija skaidrės


Pasaulio didmiesčiai ir urbanizacija. Prieš 200 metų tik 3 % žmonijos gyveno miestuose. Urbanizacijos procese galima išskirti keturis pagrindinius aspektus demografinį. Įvairiose pasaulio šalyse urbanizacijos lygis labai skiriasi. Urbanizacijos lygis pasaulyje. Pasaulio didmiesčiai. Vienas iš svarbiausių urbanizacijos padarinių – didmiesčiai ir jų plėtra. Didžiausi miestai pasaulyje. Besivystančiuose pasaulio regionuose urbanizacija prasidėjo gerokai vėliau nei išsivysčiusiuose – XX a. Traukiamieji veiksniai Daugiau galimybių susirasti darbą. Kai kuriuose pasaulio regionuose didžiuliai miestai ilgainiui taip išsiplėtė. Dėl spartaus gyventojų skaičiaus didėjimo ir išsivysčiusių. Besivystančių šalių miestų problemos Per didelis gyventojų tankumas. Ačiū Jums už dėmesį .


Traukiamieji veiksniai: Daugiau galimybių susirasti darbą, didesnės pajamos. Galimybė gauti geresnį išsimokslinimą, medicinos paslaugas. Geresnės gyvenimo sąlygos. Galimybė gyventi būste, turinčiame elektrą ir vandens. Mažesnė gamtos pavojų rizika. Patraukli aplinka, mieste gausu įvairių pramogų.

Kai kuriuose pasaulio regionuose didžiuliai miestai ilgainiui taip išsiplėtė, jog suaugo į vientisą milžinišką teritoriją. Toks daugelio miestų aglomeracijų junginys vadinamas megapoliu. Didžiausi ir garsiausi megapoliai yra: Bosvašas, Tokaidas, Čipitsas. Mokslininkai atkreipia dėmesį, kad tokie didžiuliai miestų dariniai formuojasi Kinijoje, Indijoje ir Brazilijoje. Dabar pasaulyje yra daugiau kaip 400 milijoninių miestų ir šis skaičius nepaliauja didėjęs. Dėl to buvo įvesta nauja kategorija- megamiestas, kuriame gyvena daugiau kaip 10mln. žmonių. Dabar pasaulyje yra apie 30 megamiestų. Net 20 megamiestų yra Azijos ir Lotynų Amerikos šalyse. O kai kuriuos miestus pastaruoju metu imta vadinti globaliniais miestais. Tai tokie miestai, kurie daro didžiulę politinę, ekonominę, kultūrinę įtaką pasaulio mastu. Šiuo metu svarbiausi globalieji miestai pasaulyje yra: Tokijas, Niujorkas ir Londonas.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 5030 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (755 žodžiai)
  • Greta
  • Pasaulio didmiesčiai ir urbanizacija skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Pasaulio didmiesčiai ir urbanizacija skaidrės. (2016 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasaulio-didmiesciai-ir-urbanizacija-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:20
×