Pasaulio didmiesčiai ir urbanizacija


Pasaulio didmiesčiai ir urbanizacija. Urbanizacija. Urbanizacijos keliamos problemos. Lušnynai. Didžiausi lušnynai pasaulyje. Kas yra didmiesčiai? Megamiestas. Globaliniai miestai. Didžiausi miestai pasaulyje. Tokijas. Londonas. Paryžius. Niujorkas. Megapoliai. Ačiū už Jūsų dėmesį ?

Atvykėliai iš kitų miestų paprastai neturi jokių profesinių darbo įgūdžių, todėl negauna darbo. Nemažai žmonių nemoka nei rašyti, nei skaityti. Neturėdami lėšų naujakuriai negali leisti vaikų į mokyklas, bei neįstengia įsigyti būsto, todėl iš lentų, molio, kartono ir panašių dalykų renčiasi sau pašiūrę, kuri neretai tampa gyvenamąja vieta, plėsdamiesi tokie laikinieji būstai sudaro lušnynų rajonus miestų pakraščiuose.

Meksike-Neza Chalco Itza Pakistane-Orangi miestas Azijoje-Dharavi Afrikoje-Khayelitshos Kenijoje-Kiberos.

Aglomeracija- vientisa urbanistinė teritorija, kurią sudaro susilieję miestai.

Gyventojai daugiausia koncentruojasi dideliuose miestuose. Paprastai dideliu laikomas tas, kuriame gyvena daugiau kaip 100 tūks.žmonių. Tokiame mieste yra didesnės vidutinės gyventojų pajamos, geriau tenkinami žmonių poreikiai, daugiau ir įvairesnių prekių bei paslaugų, didesnė tikimybė rasti mėgstamą darbą. Prieš šimtą metų pasaulyje buvo vos 7 milijoniniai miestai: Londonas, Viena, Paryžius, Berlynas, Niujorkas, Tokijas ir Pekinas.

Dabar pasaulyje yra daugiau kaip 400 milijoninių miestų ir šis skaičius nepaliauja didėjęs. Dėl to buvo įvesta nauja kategorija- megamiestas, kuriame gyvena daugiau kaip 10mln.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 6192 KB
  • 2014 m.
  • 17 puslapių (492 žodžiai)
  • Agnytea
  • Pasaulio didmiesčiai ir urbanizacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Pasaulio didmiesčiai ir urbanizacija. (2014 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasaulio-didmiesciai-ir-urbanizacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 04:01
×