Pasaulio gyventojų kaita


Kokį rodiklį naudojame norėdami nusakyti gyventojų pasiskirstymą? Išvardinti tris tankiausiai gyvenamus pasaulio regionus, pateikti valstybių pavyzdžių. Išvardinti tris rečiausiai gyvenamus regionus, pateikti valstybių pavyzdžių. Kas įtakoja netolygų pasaulio žmonių pasiskirstymą? Koks yra Lietuvos gyventojų tankumas? Pasaulio ir Lietuvos gyventojų. Skaičiaus kaita. Tikslas. Uždaviniai. Sąvokos. Remiantis vadovėlio 164p. Užduotis. Teiginiai. Pasitikrinkime. Atsakymai.

Išvardinti tris tankiausiai gyvenamus pasaulio regionus, pateikti valstybių pavyzdžių.

Pietų Azija (Indija, Bangladešas) Rytų Azija (P.Korėja, Japonija) Vakarų Europa (Olandija, Belgija) Gvinėjos įlanka P.Amerikos rytai, ŠV Š. Amerikos rytai.

Išvardinti tris rečiausiai gyvenamus regionus, pateikti valstybių pavyzdžių.

Rusijos taiga Šiaurė Kanada Australija Sachara Amazonijos miškai.

„Demografinis sprogimas“- spartus gyventojų gausėjimas Depopuliacija – gyventojų skaičiaus mažėjimas Natūralusis gyventojų prieaugis – gimstamumo ir mirtingumo skirtumas.

Natūralusis gyventojų prieaugis – tai: Gimstamumas ir mirtingumas Gimusiųjų ir mirusiųjų suma Skirtumas tarp gimstamumo ir mirtingumo.

Didžiausias natūralusis gyventojų prieaugis yra: Rytų Europos šalyse Pietų Azijoje Afrikos šalyse.

Dėl kokių priežasčių besivystančiose šalyse gimstamumas išliko didelis: Dėl grėsmės vaikų ir moterų išgyvenimui, sveikatai Dėl tradicijų, religijos, socialinių ir ekonominių veiksnių Dėl skiriamo didelio dėmesio materialinėms vertybėms. Dėl palankių gamtos sąlygų.

Natūralus gyventojų skaičiaus mažėjimo procesas yra vadinamas: Demografiniu sprogimu Natūraliuoju gyventojų prieaugiu Depopuliacija Deportacija.

Gyventojų atsinaujinimas gimstamumo pagrindu yra vadinamas: Gyventojų tankumas Natūralusis prieaugis Gyventojų depopuliacija Demografinis sprogimas.

Kuriose šalyse labai didelis gyventojų prieaugis? Kinija Estija Vokietija JAV Afganistanas Britanija Nigerija.

C c c b c a a,e b,c.

  • MS PowerPoint 2334 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (664 žodžiai)
  • Lukas
  • Pasaulio gyventojų kaita
    10 - 7 balsai (-ų)
Pasaulio gyventojų kaita. (2015 m. Rugsėjo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasaulio-gyventoju-kaita.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 12:51
×