Pasaulio gyventojų skaičiaus prognozės


Pasaulio gyventojų skaičiaus prognozės.


Kad galėtų numatyti tolimesnę pasaulio ar atskiros valstybės socialinę bei ekonominę raidą, gyventojus bei su jais susijusius reiškinius tyrinėjantys demografai bei mokslininkai vykdo demografines prognozes, paremtas numatomais gimstamumo, mirtingumo ir migracijos rodikliais. Gyventojų skaičiaus ir amžiaus struktūros pokyčiai daro didelę įtaką tokioms visuomenės gyvenimo sritims kaip darbo rinka, švietimas, mokslas, sveikatos apsauga, verslas ir kitoms, todėl svarbu ne tik analizuoti, skelbti demografinius duomenis, bet ir numatyti ateities demografines tendencijas. 2015 metų Jungtinių Tautų ekonominių ir socialinių reikalų departamento paruošta pasaulio gyventojų skaičiaus prognozė yra jau 25 šios organizacijos sukurta tokio tipo prognozė, analizuojanti potencialius demografinių rodiklių pokyčius skirtinguose regionuose ir pasaulyje ir pateikianti statistinius duomenis laikotarpyje nuo 1950 iki 2100 metų.

Hansas Roslingas, švedų kilmės akademikas bei statistikas, laikomas vienu garsiausiu šių laikų demografu. Todėl jo mokslinės išvados yra labai aktualios nagrinėjant pasaulio gyventojų augimo prognozės temą. Šiais metais jis paskelbė dabartinės pasaulio padėties analyzę ir demografines prognozes iki 2100 metų. Jo prognozės apima visus žemynus, tačiau vienas savo drastiškais pokyčiais labiausiai išsiskiriantis iš kitų yra Afrika. Šio akademiko prognozės kitiems žemynams yra ganėtinai nuspėjamos ir nuobodžios. Europai ir Australijai jis prognozuoja tolygų populiacijos senėjimą ir gyventojų skaičiaus mažėjimą. Šiaurės Amerikos populiacija palaipsniui didės dėl imigracijos į ją iš Lotynų Amerikos, bei kitų pasaulio šalių, tačiau jis nemano, jog šiame šimtmetyje Šiaurės Amerika pavis Europą, bei Lotynų Ameriką. Lotynų Amerikai Roslingas prognozuoja augimą iki amžiaus vidurio, tačiau nuo 2050 Lotynų Amerikos populiacija palaipsniui pradės mažėti.

  • Geografija Esė
  • Microsoft Word 202 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1535 žodžiai)
  • Dovilė
  • Pasaulio gyventojų skaičiaus prognozės
    10 - 2 balsai (-ų)
Pasaulio gyventojų skaičiaus prognozės. (2016 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasaulio-gyventoju-skaiciaus-prognozes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:35
×