Pasaulio idealizavimas


Pasaulio idealizavimas. Kada pasaulis bus maloni vieta visiems žmonėms gyventi? Įvadas. Visais laikais visuomenė bandė šalinti nepageidaujamas žmonių veiklos formas. Kas yra idealizavimas? Idealizavimas – tai perdėtai geras vertinimas. Įvairūs filosofai (Platonas, Sokratas. Iš tiesų žmonės yra pagrindinė priežastis. Žmonių sukurti išradimai, mokslo. Tačiau ne nuo daiktų ir mokslinių išradimų priklauso. Socialinius mokslus taip pat galima laikyti vienintelius. Pasaulį dažniausiai idealizuoja. Taip pat viena iš svarbiausių priežasčių. Tomo Moro „Utopija“. Dažnai būna, kad žmonės už pinigus nori nupirkti tuos daiktus. Įvairūs filosofai idealizavo pasaulį. Išvados. Pasaulio idealizavimas yra priešinga nepasitenkinimo pusė.

Kada pasaulis bus maloni vieta visiems žmonėms gyventi?

Idealizavimas – tai perdėtai geras vertinimas, išaukštinimas, laikomas idealu, užkėlimas ant pjedestalo, vienareikšmiškai tariant, tai viskas, kas geriausia.

Įvairūs filosofai (Platonas, Sokratas, Moras, Seneka) pasaulį idealizuoja nuo seniausių laikų. Todėl iškyla esminis klausimas: KODĖL PASAULIS VIS DAR NĖRA TOBULAS? Jeigu taip seniai yra suvoktas pasaulio netobulumas ir pradėtas jo idealizavimas, norint pakeisti pasaulį.

Žmonių sukurti išradimai, mokslo, medicinos, technologijų pažanga sukūrė civilizuota ir lengvesnį pasaulį buitiniame lygyje. Išradimų dėka žmonės gali įvairius darbus atlikti greičiau, lengviau ir efektyviau, taupydami savo laiką.

Tačiau ne nuo daiktų ir mokslinių išradimų priklauso, ar visiems žmonėms gyventi bus gera. Tai priklauso nuo pačių žmonių, jų santykių visuomenėje. Apie tai daugiausiai kalba socialiniai mokslai. Jie aiškinasi visuomenėje vykstančius procesus, orientuojasi į žmones ir tiria jų santykius tarpusavyje.

Socialinius mokslus taip pat galima laikyti vienintelius, kurie daugiausiai kalba apie pasaulio idealizavimą. Vienas iš socialinių mokslų tikslų yra – su kiekviena diena ėjimas į geresnį rytojų. Ir socialiniai mokslai iš tiesų tiria, analizuoja pasaulį, bando jį pakeisti ir padaryti geresnį, tiek kiek leidžia pati visuomenė, nes socialiniai mokslai negali nusižengti žmonių sukurtoms vertybėms ir nuostatoms.

Pasaulį dažniausiai idealizuoja, jį nori pakeisti, padaryti gražesnį ir geresnį jauni žmonės. Tačiau jie neturi valdžios, įtakos, pinigų, kad galėtų, tai padaryti.

  • Filosofija Skaidrės
  • MS PowerPoint 69 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (657 žodžiai)
  • Juste
  • Pasaulio idealizavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Pasaulio idealizavimas. (2015 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasaulio-idealizavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 23:43
×