Pasaulio ir Lietuvos transportas


Pasaulio Transportas. Transportas – žmonių ar krovinių perkėlimas iš vienos vietos į kitą. Pasaulio transporto sistemą sudaro. Keliai, Geležinkeliai, Vamzdynai, Uostai, Oro uostai, Vidaus vandens keliai, Logistikos centrai. Transporto rūšys. Sausumos, Vamzdynų, Vandens, Oro transportas. GELEžinkelių transportas. Geležinkelių transportu patogiausia vežti dideli kiekį krovinių ir daug keleivių. Traukiniams būdingas nemažas. Vandens transportas. Vandens transportas- tai keleivių ir krovinių gabenimas vandenynais. Krovinių ir keleivių gabenimas yra pigiausias. Oro transportas- vėliausiai atsiradusi ir sparčiai besiplėtojanti transporto šaka. Oro transportas tinkamiausias gabenti greitai gendančius, brangius ir skubius krovinius. Vamzdynu. Vamsdynu transportas skirtas perduoti didelius vienos rūšies kronvinių kiekius vamzdynais ir konvejeriais. Perdavimo linijos tiesiamos dažniausiai nuo žaliavų gavybos iki perdirbimo ar vartojimo vietų. Išvada. Transportas yra neatsiejamas nuo žmonių gyvenimo. Lietuvos transportas. Oro uostai Lietuvoje. Lietuvoje yra keturi oro uostai Tarptautinis Vilniaus oro uostas. Geležinkeliai. AB Lietuvos geležinkeliai – Lietuvos susisiekimo bendrovė. Šaltiniai. Wikipedia. lt Google. lt.

Krovinių ir keleivių gabenimas yra pigiausias. Vandens transportas mažiausiai teršia palinką, nes plaukiant dideliais atstumais reikia mažiau kuro. Vis dažniau taikomas ro-ro krovos būdas, kai krovinius į laivus įvežą ir išveža autovilkikai. Didžiausi prekybos laivynai priklauso ”palankios vėliavos šalims”(Graikijai, Kiprui, Maltai, Panamai,Bahamijai).

Oro transportas- vėliausiai atsiradusi ir sparčiai besiplėtojanti transporto šaka.Būdingos didelės gabenimo išlaidos, brangūs krovos darbai. Pranašumas- greitis.

Oro transportas tinkamiausias gabenti greitai gendančius, brangius ir skubius krovinius. Tai efektyviausia transporto rūšis gabenanti keleivius dideliais atstumais. Daugiausiai keleivių ir krovinių skraidina JAV, JK, Vokietija, Prancūzija. Ekonomiškai stipriose šalyse susiformavo tankus oro linijų tinklas.

  • MS PowerPoint 1284 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (432 žodžiai)
  • Rasa
  • Pasaulio ir Lietuvos transportas
    10 - 7 balsai (-ų)
Pasaulio ir Lietuvos transportas. (2015 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasaulio-ir-lietuvos-transportas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 27 d. 08:05
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo