Pasaulio pažinimo didaktika (PPD)


Virtuvėje. Struktūra. Struktūra. 6 pažinimo sritys. Pasaulio pažinimo struktūra Bendrosiose programose. Studijų modulio (dalyko) programa (smp). Pasaulio pažinimo didaktika. Planas. Pasaulio pažinimo didaktika. Atsiskaitymai.


Nevenk sunkaus triūso, kad pasidarytum įžymus kažkokiu talentu ar dar kažkuo; visdėlto, neatsiduok išimtinai vienai sričiai. Stenkis gauti aiškų supratimą apie viską. Neatsisakyk mokslo visiškai, nes mokslas yra vienas. Lucijus Anėjus Seneka.

Gamtamoksliniam ugdymui XXI amžiuje keliami dideli reikalavimai. Ypač akcentuojamas gamtamokslinis visuomenės raštingumas (scientific literacy), kuris didžia dalimi priklauso nuo gamtos dalykų mokytojų kompetencijos. Gamtos dalykų mokytojas turi būti gerai įvaldęs įvairias mokymo technologijas, turėti gerą (adekvatų šiuolaikinei gamtamokslinei pasaulio sampratai) bazinį gamtamokslinį pasirengimą. Gamtamokslinis ugdymas prasideda pradinėje mokykloje ir netgi darželyje.

Gamta, gamtos reiškiniai, mus supanti aplinka yra visai šalia mūsų, tai yra, mes sutinkam tai kiekviename žingsnyje. Kiekvieną dieną susiduriame su šimtais, tūkstančiais gamtos reiškinių.

Jie vyksta visur ir visada, net ir pačiose neįprasčiausiose vietose, kaip kad VIRTUVĖ! Atrodo, kad šioje vietoje viskas taip paprasta ir aišku, kad jokių įdomybių negali būti. Tačiau, kas taip mano, tas labai smarkiai klysta. Iš tikrųjų virtuvėje vyksta be galo daug pačių įvairiausių gamtos reiškinių, su kuriais susiduriame darydami bet ką. Turbūt tik vienas iš daugelio žmonių pagalvoja, kiek gamtos (fizikinių) reiškinių vyksta plikinant arbatą, kepant kiaušinienę, verdant sriubą.

  • MS PowerPoint 2289 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 39 puslapiai (1850 žodžiai)
  • Universitetas
  • Irma
  • Pasaulio pažinimo didaktika (PPD)
    10 - 2 balsai (-ų)
Pasaulio pažinimo didaktika (PPD). (2020 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasaulio-pazinimo-didaktika-ppd.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 04 d. 12:29
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo