Pasaulio prekybos organizacijos PPO Dohos derybų raudas eiga ir problemos


Dohos derybų raundo. Dohos raundas. Tarptautinės prekybos organizacijos. Dohos derybu raundas. Kodėl pasirinkau organizaciją. Prekybines derybos. Prekybines organizacijos pasaulyje sarasas. Pasaulio saliu derybu problemos. Ppo skaidres. Ppo valstybiu sarasas.

Ekonomikos kursinis darbas. Įvadas. Pasaulio prekybos organizacijos įkūrimas. Doha. Derybų pradžia. Ministrų konferencija kankūne. Kankūno konferencijos darbotvarkė. Laikotarpis tarp konferencijų. Ženeva,. Paryžius,. Ministrų konferencija honkonge. Honkongo konferencijos darbotvarkė. Laikotarpis po konkongo ministrų konferencijos ir dohos derybų raundo sustabdymas. Ženeva. Potsdamas. Ženeva. Dohos derybų raundo sustabdymas. Dabartinė pažanga ir ateities perspektyvos. Išvados. Summary. Literatūros sąrašas.


Pasaulio Prekybos Organizacija padarė lemiamą įtaką sparčiai tobulėjančioje tarptautinėje ekonomikoje. Ši organizacija, kaip ir kitos tarptautinės ar regioninės organizacijos, tokios kaip ES, JTO, NATO, savo egzistavimu siekia padaryti visų mūsų gyvenimą saugesnį ir rytojų šviesesnį. Būtent Pasaulio Prekybos Organizaciją, kaip viena iš svarbiausių organizacijų, pasirinkau savo kursiniam darbui. Susikūrusi 1995 metų sausio 1 d., Ženevoje, Šveicarijoje, Pasaulio Prekybos Organizacija savo veikla ir mastu apima 97 % pasaulio gyventojų populiacijos. Šalių narių skaičius šiuo metu siekia 153, dar 29 šalys yra stojimo į šią organizaciją procese. Savo veikloje Pasaulio Prekybos organizacija atlieka šias funkcijas: PPO prekybinių sutarčių administravimas; vykdo susirinkimus dėl prekybos derybų; prižiūri (valdo) prekybinius ginčus; kontroliuoja nacionalinės prekybos politiką; suteikia techninę pagalbą ir apmokymus besivystančioms šalims.

Nors nuo pat Pasaulio Prekybos Organizacijos įkūrimo yra praėjusios ne vienerios ir ne dvejos derybos, tačiau aktualiausios derybos yra Dohos derybų raundas, prasidėjęs 2001 metais, kuris turėjo padėti tvirtą pagrindą visai būsimai ateities ekonomikai, tačiau kaip matysime toliau mano nagrinėjamoje temoje, viskas labai ilgai užsitęsė. Pasirinkau šią temą dėl jos dabartinio aktualumo, kadangi Dohos derybų raundas vyksta jau daugiau kaip dešimt metų vis be bendro susitarimo jį pagaliau užbaigti, tačiau ir todėl, kad jis vyksta dabar, dabar, kada pasaulis yra sukrėstas ir mažais žingsniais bando atsigauti po visą pasaulį užvaldžiusios pasaulinės ekonominės krizės, dabar kada būtina priimti greitus ir reikšmingus sprendimus skurstančioms ir mažai išsivysčiusioms šalims, kas pastaraisiais Dohos derybų raundo metais įgavo ypatingą reikšmę. Derybų užsitęsimas daugiau kaip dešimtmetį, rodo, kad į jas visos šalys žiūri pakankamai rimtai, siekdamos ne tik kuo palankesnių sąlygų sau, tačiau taip pat kas yra labai svarbu, nenusigręžia ir nuo valstybių, kurių ekonomikos yra visai silpnos. Žiūrint iš vienos pusės, tai galima laikyti teigiamu dalyku, kad narės nepriiminėja neapgalvotų sprendimų. Tačiau žvelgiant iš kitos pusės, toks ilgas šių derybų vilkinimas sukurią didelių problemų. Tai susiję ir su dideliais kaštais, kuriuos patiria PPO organizuodama konferencijas, taip pat, nepriimdami reikalingų sprendimų, narės dažnai skriaudžia pačios save.

  • Ekonomika Kursiniai darbai
  • 2012 m.
  • Gediminas
  • 23 puslapiai (6675 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ekonomikos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 76 KB
  • Pasaulio prekybos organizacijos PPO Dohos derybų raudas eiga ir problemos
    10 - 1 balsai (-ų)
Pasaulio prekybos organizacijos PPO Dohos derybų raudas eiga ir problemos. (2012 m. Gegužės 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/pasaulio-prekybos-organizacijos-ppo-dohos-derybu-raudas-eiga-ir-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:19