Pasaulio sukūrimo mitai


Lietuviu mitai apie pasaulio sukurima. Mitas apie pasaulio sukurima. Graiku mitai apie pasaulio sukurima. Graiku mitas apie pasaulio sukurima.

Pasaulio sukūrimo mitai. Etiopija. Daugiau apie Afrikos tautų mitus. Australijos ir Okeanijos. Daugiau apie graikų mitologiją. Rumunai. Apačiai. Actekai. Daugiau apie indėnų pasaulio sukūrimą. Indija. Babilonas.

Skandinavai Po jūros platybes skraidė antis ir ieškojo, kur galėtų susisukti lizdą. Ji susisuko gūžtą ir padėjo kiaušinius ant vandens motinos kelio. Vandenų motinai buvo sunku laukti, kol antis išperės kiaušinius ir ji netyčia pajudino kelį. Ir tada kiaušiniai nukrito į jūrą. Iš sudužusių kiaušinių atsirado pasaulis: iš vienos kiaušinio pusės atsirado žemė, iš kitos kiaušinio pusės- dangus, iš trynio atsirado saulė, iš baltymo- mėnulis, o iš kiaušinio lukšto – žvaigždės ir debesys.

Daugiau apie senovės lietuvių ir kitų baltų tikėjimą:.

Kai dar nebuvo dangaus,anei žemės, svorio, gelmės ar vardo;kai Apsu klajojo vienas:gėlas vanduo – pradžiapatis.Ir dar Tiamatė – sūrusis vanduo.Tokios buvo įsčios, Mumu,kai dar nebuvo dievų....Kai vandenys - saldus ir kartus - susimaišė,nesiūbavo dar nendrės,ir meldai nedrumstė šaltinio:dievai buvo bevardžiai, be prigimties ir ateities.Tada iš Apsu ir Tiamatėsvandeny dievai buvo sukurti,vandens nuosėdose patalpinti.

Lahmu ir Lahumu pavadintijiedu nebuvo senianei dideli;kai Anšaras ir Kišaras pavijo juos abu -ištempė horizonte siūlątarp žemės ir dangaus,kad atskirtų debesis ir dumblą. Diena po dienos irmetai po metų leido laiką Anu, tuščios dausos,įpėdinis ir paveldėtojas,pirmagimis savo prigimtimipradėjo Nudimmud-Ea,protą, išmintį, platesnę už dangaus skliautą,stipriausią iš visų giminaičių.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1818 KB
  • 2013 m.
  • 34 puslapiai (3122 žodžiai)
  • Darkas
  • Pasaulio sukūrimo mitai
    10 - 4 balsai (-ų)
Pasaulio sukūrimo mitai. (2013 m. Spalio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasaulio-sukurimo-mitai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 14:07
×