Pasaulio vandenyno ištekliai ir tarša


Vandenynu istekliai. Pasaulio vandenyno tarsa. Cheminiai istekliai. Pasaulinio vandenyno vandens istekliai. Pasaulio vandenyno gamtiniai istekliai. Vandenyno biologiniai šaltiniai.

Pasaulinio vandenyno ištekliai ir tarša. Pasaulinio vandenyno ištekliai. Vandenynas - ne tik vertingų mineralų sandėlis. Pasaulinio vandenyno gamtos. Vienas iš vandenyno išteklių yra gėlas vanduo. Įdomu! Praktiškai jūrų vandenyje randami beveik visi cheminiai Žemės plutos elementai. Todėl antras išteklius yra vandens druska. Patys svarbiausi ištekliai yra biologiniai. Ir energijos šaltiniai. Pasaulinio vandenyno tarša. Pasaulinio vandenyno tarša – viena iš didžiausių visuotinių ekologinių problemų. Taršos šaltiniai. Upės – vienas iš didžiausių vandenynų taršos šaltinių. Nafta – vienas iš žalingiausių teršalų. Buitinės atliekos, kurios patenka į vandenynus ir jūras iš pakrančių miestų ir laivų. Pavojingiausios buitinių vandenų priemaišos yra cheminės skalbimo priemonės. Ne mažiau teršia vandenį ir naudojamos žemės ūkyje mineralinės trąšos. Padariniai. Vandens tarša duoda didelius nuostolius ūkiui. Užteršimas gali sukelti įvairiaus pasikeitimus. Visada pradėkime nuo.

Vandenynas - ne tik vertingų mineralų sandėlis, bet ir milžiniška išteklių bazė. Iš jo galima gauti dešimtis milijardų tonų įvairiausių maistingųjų produktų. .

Pasaulinio vandenyno gamtos išteklius galima skirti į penkias grupes: Jūros vanduo Jūros vandenyne ištirpę cheminiai elementai Biologiniai ištekliai Jūros dugno ir gelmių ištekliai Energijos ištekliai.

Patys svarbiausi ištekliai yra biologiniai, tai: Žuvys Vėžiagyviai (krevetės, krabai) Moliuskai (kalmarai, austrės) Jūrų žinduoliai (ruoniai, banginiai) Dumbliai (jūrų kopūstai).

Upės – vienas iš didžiausių vandenynų taršos šaltinių. Jos įtekėdamos į jūras daugiausiai ir atneša kenksmingų medžiagų.

Nafta – vienas iš žalingiausių teršalų. Kai į vandenį patenka naftos, paviršiuje susidaro oro nepraleidžianti plėvelė. Negaudami deguonies gyvi organizmai ir vandenį valantys mikroorganizmai žūsta ir jis jau nebeišvalo. Naftos dažniausiai į jūrą patenka, kai ji išgaunama ir gabenama.

Užteršimas gali sukelti įvairiaus pasikeitimus, kaip oro ir klimato, nes vandenynas yra drėgmės ir šilumos reguliatorius žemėje bei visoje atmosferoje.

Visada pradėkime nuo savęs, pradėkime kovoti prieš globalinį Pasaulinio vandenyno užteršimą ir tik mylėdami ir saugodami Pasaulinį vandenyną galėsime ir toliau naudotis jo teikiamais ištekliais.

  • MS PowerPoint 1828 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (493 žodžiai)
  • Domantė
  • Pasaulio vandenyno ištekliai ir tarša
    8 - 1 balsai (-ų)
Pasaulio vandenyno ištekliai ir tarša. (2015 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasaulio-vandenyno-istekliai-ir-tarsa.html Peržiūrėta 2019 m. Spalio 24 d. 07:33
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema