Pasaulis be knygų


Rasinys apie knyga. Rasinys apie knygas. Rasiniai apie knygas. Rasinys apie biblioteka. Rasinys apie knygos verte. Knygos vertė. Rašiniai apie knygą. Knygu verte. Rasinelis apie biblioteka. Menkejanti knygos verte.

Nuo pat vaikystės mūsų gyvenimą supa knygos: tėvai vaikystėje sakaitydavo pasakas, paauglystėje iš jų semiamės žinių,o senatvėje skaitome savo malonumui. Dabar yra technologijų amžius ir atsiradusios naujos informacijos perdavimo priemonės sukėlė grėsmę knygoms ir jų ateičiai. Taigi, kyla klausimas, ar knyga gali konkuruoti su šiuolaikinėmis technologijomis?

.

Vienas didžiausiu knygos privalumų yra jos išliekamoji vertė. Lyginant literatūrą ir informacines technologijas, kaip televizija ar internetas, galime pastebėti, kad pastarieji yra sukurti patenkinti greitos informacijos troškimą, tačiau palieka mažai informacijos kitoms kartoms. Televizijos laidos kuriamos kasdien, viena laida keičia kitą, o internete sunku rasti senesnių nei kelerių metų įvykių aprašymų. Tuo tarpu knygų ir spaudos išliekamoji vertė yra žymiai ilgesnė: bibliotekų saugyklose galima atrasti net pačius seniausius straipsnius bei pirmąsias knygas. Be to, talentingo autoriaus kūrinys yra ne tik ilgaamžis, bet ir vertinamas bei skaitomas visame pasaulyje, verčiamas į daugelį kalbų, juo grožisi ne vienos kartos žmonės. Taigi, darytina išvada, kad ateitis be knygų būtų nepilnavertė, todėl jų išliekamoji vertė yra didesnė ir svarbesnė nei informacinių technologijų.

Yra kelios sritys, kuriose informacinės technologijos puikiai pakeičia literatūrą. Knygos ir spauda kaupia informaciją, bet jose rasti tai, kas naudinga - gana sudėtinga. Tuo tarpu internete paieška nesukelia jokių sunkumų. Pavyzdžiui, norint rasti žodį žodyne reikia atsiversti tinkamą raidę ir abėcėlės tvarka ieškoti jo atitikmens, o internete ar kompiuterio žodyne tereikia surinkti frazę ir reikšmė pateikiama akimirksniu. Be to, informacinių technologijų dėka informaciją ne tik patogu ir lengva rasti, bet šios priemonės suteikia ir galimybę pasiekti tai labai greitai.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (434 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mingaile
  • Pasaulis be knygų
    10 - 4 balsai (-ų)
Pasaulis be knygų. (2010 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasaulis-be-knygu.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 05:57
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo