Pasaulis po antrojo pasaulinio karo


Teritoriniai pokyciai po antrojo pasaulinio karo. Kodel dekolonizacija ypac paspartejo po antrojo pasaulinio karo. Lenkijos teritoriniai pokyčiai po antrojo pasaulinio karo. Dekolonizacijos priezastys. Kodel dekolonizacija paspartejo po antrojo pasaulinio karo. Dekolonizacija konspektas. Teritoriniai pokyciai po pirmojo pasaulinio karo. Politiniai pokyciai po antrojo pasaulinio karo. Pokyciai europoje antrajame kare. Teritoriniai po antrojo pasaulinio katro.

Pasaulis po antrojo pasaulinio karo. Teritoriniai pokyčiai europoje po antrojo pasaulinio karo. Komunizmo išplitimas (ekspansija) europoje ir azijoje. Šaltojo karo laikotarpis. Šaltojo karo laikų lokaliniai konfliktai. Arabų ir izraelio konfliktas. Jto (jungtinių tautų organizacija). Vidurio ir rytų europos šalių kova prieš komunistinį režimą. Vakarų liberalioji demokratija. Jav vaidmuo po karo. Europos integracija. Kolonijinės sistemos suirimas xx a. (dekolonizacija).

Po Antrojo pasaulinio karo taikos sutartis su Vokietija nepasirašyta . Priežastis – nesutarimai tarp buvusių sąjungininkų (JAV, SSRS, D. Britanijos ir Prancūzijos); padalinta Vokietija (Rytų VDR ir vakarų VFR). 1947 m. pasirašytos taikos sutartys su Italija, Rumunija, Vengrija, Bulgarija, Suomija, (buvusiomis Vokietijos sąjungininkėmis kare). Joms taikomi ginklavimosi apribojimai, nedideli teritoriniai pokyčiai.

1951 m. San Francisko taikos konferencijoje pasirašyta taikos sutartis su Japonija SSRS nepasirašė, nes jau vykstant Šaltajam karui, SSRS nesutarė su buvusiomis sąjungininkėmis (JAV, D. Britanija), o sutartis buvo palanki Vakarų valstybėms. Taip pat Japonija konfliktavo su SSRS dėl jos užimtų Kurilų salų, kurios turėtų atitekti Japonijai.

1955 m. iš Austrijos išvesta sąjungininkų (JAV, Prancūzijos, D. Britanijos ir SSRS) armijos, kurios buvo okupavę Austriją, kaip kad ir Vokietiją. Austrija turėjo pažadėti visada likti neutrali ir nepriklausyti jokioms karinėms organizacijoms.

  • Istorija Analizė
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2013 m.
  • 7 puslapiai (2387 žodžiai)
  • Nerijus
  • Pasaulis po antrojo pasaulinio karo
    10 - 1 balsai (-ų)
Pasaulis po antrojo pasaulinio karo. (2013 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasaulis-po-antrojo-pasaulinio-karo.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:23
×