Pasaulis yra tavo veidrodis


Pasaulis referatai. Sapnai referatas.

Pasaulis yra tavo veidrodis. Jėgų suteikiantis tikslas. Tikslas ir laikas. Tarp noro ir nenoro. Šešios nesėkmių priežastys. Štai kad ir toks paprastas pavyzdys. Nusprendžia sau kalbėtojas, kad atėjo jam laikas susirasti geresnį darbą ir daugiau užsidirbti. Dieną ar dvi jis kaupia ryžtą, galbūt net pavarto laikraščių skelbimus. Pasvajoja, koks bus puikus gyvenimas, kai įgyvendins savo tikslą. Tačiau į susitikimus su darbdaviais jis nenueina. Nes, jei jau pasisiūlysi, tavo kandidatūrą gali ir atmesti. O tai nemalonu. Kažkaip labai numuštų ūpą. O ir sugebėjimų gali pristigti. Galbūt tame darbe ir nebus taip gerai kaip iš pradžių galvoji. Taip kalbėtojas pamažu keičia melodiją. Dabar jis jau teisinasi, kodėl šiuo metu neturėtų imtis konkrečių veiksmų, kad įgyvendintų savo tikslą. Jis gali sau pasakyti, kad šiuo gyvenimo etapu jam nevalia rizikuoti arba kad susitikimui su būsimuoju darbdaviu dar turi nusipirkti naują kostiumą.

Žinau, kad jums trūksta laiko. Jei laiko turėtumėte apsčiai, niekuomet nebūtumėte priėjęs iki šios svetainės. Jei per klaidą toks dykinėtojas ir pasieks šią svetainę, kiek pasisukiojęs nuspręs, kad visa tai tik tuščios kalbos, ir nueis į kokią nors pasikalbėjimų ar erotikos svetainę. Tie, kurie turi laiko ir nežino kur jį dėti, vertingiems tikslams savo laiko ,,nešvaisto”. Tokie žmonės padaro vien mažumą to, ko iš jų reikalauja kiti, o visą kitą laiką pradykinėja. Net ir šią mažumą atlieka nenoriai, atžagariai ir nekokybiškai. Dienos pabaigoje, suprantama, teisinasi, kad nespėjo visko padaryti.Iš tiesų kiekvienas mūsų šiek tiek turime dykinėtojo savybių. Neneigsiu, kartais ir aš tuščiai sudeginu laiko, kurio vėliau gailiuosi. Nieko nepadarysi, tai žmogiška. Nieko čia baisaus, jei šiek tiek prarandate, jei vėliau atsigriebiate ir vis tiek padarote svarbius darbus nevėluodami ir kokybiškai. Štai keletas dalykų, kurie padėjo pasiekti man pasiekti aukštesnius tikslus nei iki tol maniau sugebantis ir tuo nustebinti daugelį savo pažįstamų.Pradėti planuoti savo laiką reikėtų nuo atviro pokalbio su savimi. Kas jums gyvenime svarbiausia? Ko labiausiai norite? Kokie įgimti jūsų polinkiai? Kuo svajojote tapti vaikystėje ar paauglystėje? Leiskite sau aiškiai suprasti savo norus ir polinkius. Netrukdykite tam visokiausiais prieštaravimais ,,ne, bet aš to tikrai nepasieksiu”, arba ,,vis tiek nieko gero iš to neišeis”. Jei skaitėte mano straipsnį ,,Jėgų suteikiantis tikslas”, tai jau žinote, kad vien jau pats tikslo turėjimas suteikia žmogui entuziazmo ir jėgų. Paklauskite savęsto, ko pirmą kartą paklausė vienas garsiausių šių laikų asmenybės konsultantų Brian Tracy: ,,Apie kokį vieną didelį dalyką svajotum,jei būtum visiškai tikras,kad jo siekdamas nepatirsi nesėkmės?”.Jau vien tai, kad leisite sau galvoti apie šį didįjį tikslą, pakels jums nuotaiką ir suteiks jėgų daugiau nei koks nors įprastas pasilinksminimo būdas. Sustokite skaityti ir pagalvokite apie tai. Tuomet tęskite.

Kai žinote, ko gyvenime iš tiesų norite, ir nesmukdote savęs prieštaravimais apie tai, kad ,,tai neįmanoma”, galite pradėti įgyvendinti šį didįjį tikslą.Jūsų didysis tikslas ir įgimti polinkiai turėtų aiškiai nurodyti, kokie dalykai jums gyvenime svarbiausi. Dabar lieka tik savo veiklą organizuoti taip, kad svarbiausiems dalykams būtinai atrastumėte laiko. Šie dalykai - kertiniai jūsų gyvenime, jie suteiks daugiausia prasmės ir laimės jūsų gyvenimui, o visa kita iš tiesų jums nėra taip svarbu.Kad būtų aiškiau, kaip galite įgyvendinti kad ir labai ambicingą ir aukštą tikslą, pateiksiu savo asmeninį pavyzdį. 2003 m. balandį, paklausęs savęs, ko aš noriu, nusprendžiau, kad labiau už viską man norėtųsi tapti asmenybės konsultantu. Aistringai norėjau padėti įgyvendinti kitiems žmonės savo tikslus. Apsisprendžiau, kad jei jau svajoju nesiskaitydamas su tuo, kas įmanoma, o kas ne, tai renkuosi šį tikslą. Tuomet manęs laukė suglumimas. Mano gebėjimai daryti žmonėms įtaką buvo aiškiai nepakankami. Sunkiai įsivaizdavau, kad kas nors pageidautų manęs klausytis. Nemačiau, kaip galėčiau turėti nors keletą pasekėjų. Net ir samdomi darbuotojai, kuriems mokėjau algą, nerodė didelio noro semtis iš manęs šių žinių. Rašyti šiek tiek mokėjau, tačiau tik reklaminius straipsnius. Neturėjau kantrybės pakankamai ilgai išsėdėti prie vieno teksto. Be to, dažnai gaudavau pastabų, kad mano straipsniai per daug pompastiški. Vienu žodžiu, niekas nepranašavo, kad galiu rimtai užsiimti šia veikla.Pradėjau nedrąsiai mąstyti, kaip galėčiau įgyvendinti šią savo laukinę svajonę.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (5044 žodžiai)
  • Gintas
  • Pasaulis yra tavo veidrodis
    10 - 3 balsai (-ų)
Pasaulis yra tavo veidrodis. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasaulis-yra-tavo-veidrodis.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 06:46
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo