Pasiaukojimas lietuvių literatūroje


Pasiaukojimas lietuviu literatūroje. Š. Ragana. J. Biliūnas.


Pasiaukojimas – tai savęs aukojimas kitų labui. Šiais laikais tai nėra dažnas procesas, kurį galime sutikti kasdieniniame gyvenime. Žmonės dažnai yra egoistiški, savanaudiški, žiūrintys tik naudos sau. Tačiau XIX – XX amžiaus lietuvių rašytojai savo kūriniuose mums vaizduoja visai kitokias asmenybes: empatiškas, altruistiškas, pasiaukojančias. Jie mums kuria humaniško žmogaus portretus. Ne retas rašytojas, savo kūriniuose, nori pamokyti skaitytojus, koks turi būti žmogus, parodyti pagrindines moralės normas. Pasiaukojimas kitų labui yra viena iš svarbesnių vertybių vaizduojamų literatūros kūriniuose. Todėl šiandien norėčiau pakalbėti apie pasiaukojimą lietuvių literatūroje.

Lietuvių literatūroje vaizduoami žmonės, kurie aukojasi savo šeimos bei mylųjų labui. Vienas iš tokių kūrinių yra Juozo Tumo – Vaižganto apysaka ,,Dėdės ir dėdienės“. Autorius, ,,deimančiukų ieškotojas“ čia vaizduoja Mykoliuką. Tai taurios, empatiškos sielos žmogus, kuris aukoja savo gyvenimą dėl brolio, jo šeimos bei mylimos merginos. Pats Mykoliukas nori sukurti savo šeimą, jis yra įsimylėjęs Severiutę, gražiausią kaimo mergina, ji irgi jam puoselėja jausmus, tačiau pasirenka kitą vyrą. Mykoliukas dėl jos nekovoja, nieko nedaro, nes žino, kad jai nieko negali suteikti ir su Geiše jai bus geriau. Nors Mykoliukui ir kilo noras įsitvirtinti, įsigyti turto, sukurti savo šeimą, jis supranta, kad Severiutės vesti negali, nes negali jai suteikti jokios ateities.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (920 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Aldona
  • Pasiaukojimas lietuvių literatūroje
    8 - 4 balsai (-ų)
Pasiaukojimas lietuvių literatūroje. (2019 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasiaukojimas-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 01:56
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo