Pasidalyta lyderystė mokykloje (mokytojas - lyderis)


Pasidalyta lyderystė mokykloje (mokytojas - lyderisĮvadas. Kas yra lyderis? Kas yra mokytojas – lyderis? Išvados.


Pagrindinė lyderio pareiga atsakomybė- jis sugeba atsakyti už kitus ir tuo pačiu už save, jausti pareigas už savo grupę jausti atsakomybę.

Taip pat sprendimai- lyderio sprendimai yra apgalvoti ir nuoseklūs. Dėl jų neturi nukentėti vienas iš grupės narių, visi apie tai yra įspejami, o sprendimai yra atliekami kartu su grupe.

Pliusai: pripažinimą ir kitų žmonių pagarbą, tam tikrą statusą visuomenėje, didesnį savęs vertinimą, žmonių, kurie eina paskui lyderį, dėmesį savo asmenybei.

Minusai: kitų žmonių pavydas, didelis atsakomybės lygis (už savo sprendimus bei kitus žmones), „padidinamojo stiklo“ efektas – kritika ir veiksmų vertinimas, savo pozicijų netekties baimė tam tikra prasme vienatvė.

Taigi lyderis yra tas, kuris sugeba apsaugoti kitus narius išlaiko tinkamus sprendimus, jis yra pats didžiausias pasitikėjimo šaltinis, kurio kiekvienas pasitiki ir tikisi geriausio rezultato.

Teigiama, kad mokytojas yra ta asmenybė, kuri daro didžiausią įtaką mokinio mokymosi rezultatams, o ugdymo procese nuolat vyksta kaita. Siekiant profesionalios pedagogų bendruomenės, negana mokytojų profesinio tobulėjimo per praktinį darbą. Naujajame žinių visuomenės amžiuje, turint galvoje nuolat mokytojui kylančius iššūkius ir pedagogo darbo dinamiškumą, būtina kurti profesionalių mokytojų bendruomenes, pradedant nuo aukštojo mokslo institucijų, rengiančių pedagogus.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1093 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inga
  • Pasidalyta lyderystė mokykloje (mokytojas - lyderis)
    10 - 3 balsai (-ų)
Pasidalyta lyderystė mokykloje (mokytojas - lyderis). (2019 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasidalyta-lyderyste-mokykloje-mokytojas-lyderis.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 23 d. 11:09
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!