Pasidomėkite, kaip jūsų artimiausioje aplinkoje įprasmintas žymių žmonių ir jų nuveiktų darbų atminimas


Pasidomėkite, kaip jūsų artimiausioje aplinkoje įprasmintas žymių žmonių ir jų nuveiktų darbų atminimas.


Tikriausiai daugelis iš mūsų įvairiuose miestuose bei miesteliuose yra matęs nemažai skulptūrų, mokyklų, bibliotekų, muziejų ar kitų įstaigų, kurios pavadintos žymių žmonių vardais ar pavardėmis. Kiekvienas iš jų padarė gerų darbų savo gimtosios šalies ar tautos labui ir jie niekada nebus užmiršti. Įvairūs atminimai dar ilgai primins ne tik mums, bet ir ateinančioms kartoms apie šių šviesuolių pastangas, siekius bei troškimus. Žymių žmonių atminimas yra įprasmintas ne veltui, o pagerbiant juos už atsidavimą tėvynei.

Taip pat norėčiau paminėti mums visiems puikiai žinomą Steponą Darių. Šis žmogus buvo legendinis lietuvių lakūnas, kovų už nepriklausomybę dalyvis, o 1933m. kartu su Stasiu Girėnu vieni pirmųjų pasaulyje perskrido Atlanto vandenyną. Steponas Darius ne tik garsino Lietuvą, bet ir savo gimtinėje populiarino įvairias sporto šakas, pavyzdžiui: beisbolą, krepšinį. Jo atminimui įamžinti, Babtuose yra pastatytas paminklas, prie jo namo atidengta memorialinė lenta, jo vardu pavadintas anksčiau buvęs Rubiškės kaimas, kartu su Stasiu Girėnu jie yra pavaizduoti ant dešimties litų banknoto.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (743 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Evelina
  • Pasidomėkite, kaip jūsų artimiausioje aplinkoje įprasmintas žymių žmonių ir jų nuveiktų darbų atminimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Pasidomėkite, kaip jūsų artimiausioje aplinkoje įprasmintas žymių žmonių ir jų nuveiktų darbų atminimas. (2018 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasidomekite-kaip-jusu-artimiausioje-aplinkoje-iprasmintas-zymiu-zmoniu-ir-ju-nuveiktu-darbu-atminimas.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 22 d. 21:59
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema