Pasidomėkite, kokios Lietuvos literatūrinės premijos ir už ką skiriamos Pristatykite pasirinktus laureatus


Pasidomėkite, kokios Lietuvos literatūrinės premijos ir už ką skiriamos Pristatykite pasirinktus laureatus. Premijos, skatinančios rašytojų kūrybiškumą. II. Labiausiai savo srityje pasižymėję kūrėjai. A)Giedrė Kazlauskaitė – Ingos Ivanauskaitės vardo premijos laureatė. B)Donaldas Kajokas – Bernardo Brazdžionio literatūrinės premijos laureatas. Literatūros premijų laureatai įrašomi į lietuvių literatūros istoriją.


Dabar aš jums pristatysiu Jurgos Ivanauskaitės vardo premija apdovanotą Giedrę Kazlauskaitę.

2015metais Vilniaus knygų mugėje buvo įteikta septintoji Jurgos Ivanauskaitės premija "Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką". Laureate tapo rašytoja Giedrė Kazlauskaitė. Premija jai paskirta už eilėraščių rinkinį "Meninos“. Kazlauskaitė prisiminė, kaip skaitė J.Ivanauskaitės knygą „Mėnulio vaikai“, kuri skatino ją maištauti. Ji sakė, kad ir dabar kartais kyla noras nuosekliai perskaityti visas J.Ivanauskaitės knygas ir galbūt apie tai kažką parašyti, tačiau galbūt tam dabar ir nebematanti prasmės. G. Kazlauskaitės poezija išsiskiria iš lietuvių poezijos laiko savitumu ir subtilumu. Jos poezijoje yra švelnios autoironijos, buitinių detalių. Labiausiai „Meninose“ paperka drąsa, būti savimi, apmąstymai apie tikėjimą ir literatūrą.

Teikdami premijas lietuviškos literatūros puoselėtojams, neabejotinai įrašome juos į lietuvių literatūros istoriją ir pagerbiame reikšmingiausius visų metų kūrinius. Tikiuosi ši tradicija nesibaigs ir dar daug metų, turėsime gerų rašytojų, kuriais didžiuosimės. Vieni iš paskutiniųjų rašytojų, kurie apdovanoti literatūrinėmis premijomis už savo geriausias knygas: G.Kazlauskaitės knyga „Meninos“, D.Kajoko knyga „Apie vandenis, medžius ir vėjus“.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (709 žodžiai)
  • Mokykla
  • Juozas
  • Pasidomėkite, kokios Lietuvos literatūrinės premijos ir už ką skiriamos Pristatykite pasirinktus laureatus
    10 - 1 balsai (-ų)
Pasidomėkite, kokios Lietuvos literatūrinės premijos ir už ką skiriamos Pristatykite pasirinktus laureatus. (2018 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasidomekite-kokios-lietuvos-literaturines-premijos-ir-uz-ka-skiriamos-pristatykite-pasirinktus-laureatus.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 27 d. 13:08
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema