Pasienio tikrinimų ypatumai automobilių kelių, geležinkelių, oro, jūrų ir upių pasienio kontrolės punktuose


Įvadinė dalis. Summary. Tikrinimas kertant sieną. Tikrinimus atliekančios institucijos. Tikrinimo ypatumai skirtinguose pasienio kontrolės punktuose. Tikrinimo ypatumai automobilių kelių PKP. Tikrnimo ypatumai jūrų bei upių uostų PKP. Tikrinimo ypatumai geležinkelio PKP. Tikrinimo ypatumai oro uostų PKP. Antros linijos patikrinimas. Tikrinimas panaudojant tarnybinį šunį. Išvados. Literatūos sąrašas.

Šiame darbe pristatysiu pasienio tikrinimo ypatumus automobiliu kelių, geležinkelių, oro , jūrų bei upių pasienio kontrolės punktuose, manau tai labai aktuali tema tiek būsimiems, tiek jau esamiems pasieniečiams , nes tikrinimo yapatumai kasdienio pasieniečių darbo dalis, su kuria susidursime ir mes dirbami šį darba ir žmonės kurie kirs mūsų valstybės sieną.

Manau šiuo principu turėtų vadovautis kiekvienas pasienietis atliekantis patikrinimus, nes čia nurodoma koks turi būti pasienietis – gerbiantis asmenis kuriuos tikrina, bei profesionaliai atliekantis savo darbą ir pareigas.

In this work will present the peculiarities of the border inspection road, rail, air, sea and river border crossing points, I think this is a very important topic for both prospective and already existing border guards because border guards checking peculiarities in daily work, encountered and we in future working with this and people who cross our border.

I think this principle should guide every border guard performs inspections, as here indicated what should be the border guard - respecting persons subject to inspection, and professional in their work and responsibilities.

Atvykstančiųjų į Lietuvos Respubliką – pasienio tikrinimas, muitinės tikrinimas.

Išvykstančiųjų iš Lietuvos Respublikos – muitiniės tikrinimas, pasienio tikrinimas.

Automobilių kelių PKP tikrinimas atliekamas dviem srautais t.y : atvykstančiųjų ir išvykstančiųjų asmenų ir transporto priemonių srautai, jie atskiriami tvoromis buomais ir eismo ženklais. Atvykstančiųju į šalį pirmasis tikrinimas yra pasienio, o po to muitinė atlieka savo patikrinimą. Išvykstančiųjų iš šalies tikrinimas vyksta atvirkštine tvarka. Pasienio kontrolės punkte yra įrengtos atskiros juotos pestiesiems, lengviesiems automobiliams, krovininiams automobiliams bei autobusams, labai svarbiams asmenims (VIP) ir diplomatams. Tikrinimo metu vairuotojas ir keliaiviai gali būti transporto priemonėje arba išlipti ir prieiti prie langelio jei tai nurodo tikrinantis pareigūnas. Transporto priemonės vairuotojas dalyvauja tikrinime, jis o ne tikrinantis pareigūnas atidaro bagažinę ir kitas transporto priemonės vietas.Transporto priemonės kuruios vyksta reguliariais maršrutais ir jų keliaiviai tikrinami be eilės, patikrinimas paprastai vyksta autobuso viduje, o keliaiviai kurie stovi gali būti išlaipinami.Detalūs patikrinimai atliekami tik tuo atveju jei transporto priemonė keliaiviai ar vairuotojas kelia pareigūnui įtarimą tokiu atveju skiriamas antros linijos patikrinimas kuris atliekamas tam specialiai įrengtuose pastatuose ar skirtuose aikštelėse, iki tos vietos kur vyks detalus patikrinimas transporto priemonė turi būti lydima pareigūnų. Atlikus šį patikrinimą turi būti surašytas aktas trijų egzempliorių (pasieniečiams, muitininkams, ir tikrinimo objektui).

Pasienio tikrinimai atliekami Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste įsteigtuose PKP ,o jūroje prie Butingės naftos terminalo plūduro. Keleivinių laivų pasienio tikrinimas atliekamas keltų prieplaukoje įrengtuose patikrinimo vietose, prekybiniai ir žvejybiniai laivų patikrinimas vyksta jų viduje, o kruiziniai laivai tikrinami specialiame terminale, mažieji, sportiniai pramoginiai ir žvelybiniai laivai išplaukiantys į teritorinę jūrą, bet neplaukiančių į kitos valstybės teritorinius vandenis ar jūrų uostus patikrinimas vyksta Kopgalio stebėjimo poste. Laivo kapitonas arba laivo savininko įgaliotas asmuo VSAT pareigūnams turi pateikti : laivo bendrą deklaraciją, įgulos sąrašą, keleivių sąrašą (nereikalaujama iš reguliariai kursuojančių keleiviniių laivų ir keltų). Upių uostų pasienio kontrolės punktuose (Jurbarko, Rusnės ir Nidos) pasienio tikrinimas laivams atliekamas analogiškai kaip Klaipėdos jūrų uoste.

sienos perėjimo punkto. Tačiau atsižvelgiant į nelegalios imigracijos pavojų įvertinimą, ypač tais

Pasienio tikrinimai gai buti atliekami traukiniui judant arba sustojus geležinkelio stotyje. Keleivinių ir krovininių traukinių tikrinimas atliekamas dviem grupėmis, kiekviena sudaryta iš dviejų pasieniečių ir dviejų muitininkų. Tikrinimas vykdomas vienai grupei pradedant tikrinti traukinį nuo pirmojo vagono o kitai grupei nuo paskutiniojo, link pirmojo vagono, atlikusios tikrinimus abi grupės informaciją perduoda savo pamainos vyriasniajam. Leidimą išvykti iš geležinkelio stoties duoda geležinkelio stoties budėtojas. Keleiviai vykstantys tranzitiniais tiesioginio susisiekimo traukiniais į Kaliningradą arba iš jo, netikrinami ir jų pasai , bei kelionės dokumentai nežymimi. Pasienio tikrinimai atliekami tik Kenos, Vilniaus, Kybartų geležinkelio stotyse įlipantiems ir išlipantiems keliaviams. Traukiniai taip pat stebimi ir tarpinėse stotyse Šumske ir Šalčininkuose. Krovininių traukinių vagonai buna plombuoti - jie atidaromi tik tais atvejais , jei yra ypatingu priežasčių manyti, kad ten gali būti pasislėpusių asmenų, o šiuos vagonus atidaro tik geležinkelių stoties darbuotojai. Neįleisti užsieniečiai gražinami su kitu traukiniu, iki tol jie buna pasieniečių patalpose arba geležinkelio stoties laukimo salėje, o jų dokumentai pas pamainos vyresnyjį.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 552 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (6450 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arminas
  • Pasienio tikrinimų ypatumai automobilių kelių, geležinkelių, oro, jūrų ir upių pasienio kontrolės punktuose
    10 - 6 balsai (-ų)
Pasienio tikrinimų ypatumai automobilių kelių, geležinkelių, oro, jūrų ir upių pasienio kontrolės punktuose. (2015 m. Spalio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasienio-tikrinimu-ypatumai-automobiliu-keliu-gelezinkeliu-oro-juru-ir-upiu-pasienio-kontroles-punktuose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 18:47
×