Pasirengimas dirbti ES salygomis


Lietuvos nacionalinės standartizacijos institucijos pasirengimas dirbti narystės ES sąlygomis. Bendrosios nuostatos. ES vidaus rinka. Teisinis standartizacijos pagrindas. Lietuvos nacionalinės standartizacijos institucijos pasirengimas vykdyti. ES nustatytus vidaus rinkos reikalavimus. Standartizacijos ir su ja susijusių sričių Lietuvos teisės aktai. Lietuvos nacionalinės standartizacijos institucijos veikla. 2004-03-01 Lietuvos standartų fondas. Galimybės ir nauda. Darbo sėkmės prielaidos. Spręstinos problemos.

Prekybos ryšiams turinti įtaka standartizacija vykdoma trimis lygmenimis: tarptautiniu, regioniniu (Lietuvai, katarptautiniu lygmeniu pripažintos standartizacijos organizacijos yra šios: tarptautinė standartizacijos organizacija iso, tarptautinė elektrotechnikos komisija iec, tarptautinė telekomunikacijų sąjunga itu.

Tarptautinės standartizacijos organizacijos nare gališiuo metu iso narės yra 146 valstybių nacionalinės standartizacijos institucijos, iš kurių 94 yra tikrosios narės, 37 –narės korespondentės, iso standartų ir kitų leidinių skaičius –.

Iec narės yra 62 valstyeuropos standartizacijos organizacijos yra regioninės standartizacijos organizacijos, kurių narėmis gali būti tik es valstybių arba siekiančių narystės es valstybių vyriausybių pripažintos nacionalinės standartizacijos institucijos. Europos standartizacijos organizacijos yra: europos standartizacijos komitetas cen, europos elektrotechnikos komitetas cenelec ir europos telekomunikacijų standartų institutas etsi.

Cen tikrosios narės yra 28 valstybių nacionalinės standartizacijos institucijos, (nuo 2004 sausio d. Priimtos naujos narės, tarp jų ir Lietuvos nacionalinė standartizacijos institucija), ir valstybių - narės stebėtojos. Cen standartų ir kitų leidinių skaičius –.

Cenelec narės yra 28 valstybių nacionalinės standartizacijos institucijos, valstybių – narės stebėtojos. Cenelec standartarptautinės ir europos standartizacijos organizacijos, vykdydamos savo veiklą, glaudžiai bendradarbiauja: iso ir cen yra rašę vienos susitarimą, iec ir cenelec – drezdeno susitarimą. Susitarimais siekiama užtikrinti, kad tarptautiniu ir europos lygmeniu standartų rengimo darbai nebūtų dubliuojami, siekianLietuvos nacionalinė standartizacijos institucija įkurta 1990 m. Šiuo metu tai Lietuvos standartizacijos departamentas prie lr aplinkos ministerijos (toliau tekste – lst), kuris atstovauja Lietuvai taiki priėmimo į cen ir cenelec tikruoju nariu Lietuvos standartizacijos Lietuvos nacionalinė standartizacijos institucija savo veiklą organizuoja vadovaudamasi tarptautinių ir europos standartizacijos organizacijų nustatytais veiklos organizavimo principais - skaidrumo, atvirumo, sprendimų priėmimo sues vidaus rinka apibūdinama kaip erdvė, kurioje nėra apribojimų laisvam prekių, paslaugų, asmenų ir kapitalo judėjimui.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2012 m.
  • 25 puslapiai (6542 žodžiai)
  • Leonidas
  • Pasirengimas dirbti ES salygomis
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Pasirengimas dirbti ES salygomis. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasirengimas-dirbti-es-salygomis.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 14:12
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo