Pasirengimas narystei ES


Es politikos sritys. Lietuvos ekonominė integracija į es reiškia. Integracijos poveikio analizės metodai. Verslo atstovų požiūris į es plėtros pasekmes. Neigiamą integracijos poveikį turėtų patirti. Griežtesni standartai – brangesni produktai. Konkurencija. Konkurencijos veiksniai. Priklausomumas nuo įmonės dydžio ir veiklos. Pigi darbo jėga. Žaliavų netekimas. Priklausomybė nuo investicijų. Išorinė konkurencija. Priedas.

Naujas rekordas"Žemaitijos pienas" 2003 m. gruodžio 24 d. buvo labiausiai biržoje brangusi akcija. Jos kursas pašoko 6,02%, iki 18,50 Lt. Tai naujas ŽP kainos rekordas. Specialistai teigia, kad toks augimas yra didokas - realesne šiandienos ŽP kaina reikėtų laikyti 17,50 Lt. Aktyviai prekiauta "Pieno žvaigždžių" vertybiniais popieriais - jų nepakitusia 3 Lt kaina parduota už 63.051 Lt.Ponas Januševičius teigia, jog dabartine kaina patrauklu pirkti visų biržoje kotiruojamų pieno bendrovių akcijas. Kita vertus, reikėtų įvertinti, kaip šios įmonės sugebės atlaikyti padidėjusią konkurenciją ES, jei nesulauktų strateginio investuotojo..

Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonė, norėdama patikimai įsitvirtinti bendroje ES gamybos rinkoje, turėtų labiau orientuotis į inovacijas – sparčiau automatizuoti procesus bei diegti naujausias technologijas. Tokį patarimą duoda ES ekspertai, išanalizavę 8 šalių tekstilės pramonės įmonių technologijos lygį. Lietuva ir Rumunija tarp projekte dalyvavusių šalių turi daugiausia siuvimo ir dažymo sektoriuose dirbančių žmonių. Jei vidutiniškai kitų šalių įmonėse dirba iki 60 žmonių, minėtose šalyse šis skaičius siekia 200.Šios dvi šalys tarp tyrime dalyvavusiųjų pirmauja pagal darbo jėgos kainą - jose ji mažiausia. Tačiau dėl pernelyg didelio darbuotojų skaičiaus jose yra didelės produkcijos gamybos sąnaudos."Tuo tarpu Vokietijoje ir Italijoje darbo jėga yra labai brangi, o automatizacijos lygis nėra pernelyg aukštas - bent jau taip rodo apklausoje dalyvavusių firmų lygis. Tačiau nepamirškime, kad žmogiškasis veiksnys yra svarbus bet kuriame procese", – komentuoja p. Sofianopulas.Didžiausią automatizacijos lygį drabužių siuvime srityje yra pasiekusios Ispanija, Graikija, Portugalija, apdailos – Portugalija, Ispanija, Italija. Lietuva šioje pozicijoje yra paskutinė.Daugiausia dėmesio kokybei skiria Ispanijos ir Italijos drabužių gamintojai, italai itin akylai saugo savo gaminių kokybės vardą. Lietuva šioje srityje artima vidurkiui.Didžiausia pelno marža yra Graikijoje (Vokietijos duomenų nėra), Lietuvos rodiklis laikosi apie vidurį."Net Ispanija yra žemesnėje pozicijoje nei Lietuva, nes pastarojoj pigesnė darbo jėga. Tačiau tai laikina – įstojus į ES brangs darbo jėga, energetiniai ištekliai", – perspėja konsultantas.Dėmesys modernizavimuiDidžiausią gamybos lankstumą tarp apklaustų šalių demonstruoja Ispanijos, Graikijos ir Portugalijos tekstilininkai."Ypač dažymo ir apdailos inovacijos padeda pasiekti geresnių rezultatų - galima pasiūlyti daugiau naujų produktų, kuriančių didesnę vertę, didesnė yra ir pelno marža. Be to, ši veikla paprastai siejama ir su geresne kokybe", – teigia p. Sofianopulas. Pasak jo, lanksčiau reaguoti į rinkos poreikius gali mažesnės bendrovės - jos dažniau gali keisti asortimentą, gaminti naują produktą, jei reikia - ir mažomis partijomis."Globalizacija išplėtė ir rinką. Jūsų rinka - visa Europa, o ji reikalauja kokybės ir patikimumo, todėl gamybos automatizavimas, technologijų atnaujinimas turėtų būti svarbiausias įmonių uždavinys, ypač didelių", – pataria konsultantas. Jis primena, kad Ispanijos ir Vokietijos tekstilininkai yra stiprūs konkurentai, nes daug pinigų skiria rinkodarai. Be to, Ispanijos gamintojai turi stiprią vidinę rinką – drabužių firmos savo gaminius parduoda per didžiulį tinklą "Zara", o bendrovės turi nuosavus tyrimo centrus. Ponas Sofianopulas mano, kad lietuviškos drabužių bendrovės dar nėra pajėgios skirti daugiau pinigų rinkodarai Europoje plėsti.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (3517 žodžiai)
  • Kęstutis
  • Pasirengimas narystei ES
    10 - 2 balsai (-ų)
Pasirengimas narystei ES. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasirengimas-narystei-es.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 20:01
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo