Pasirengimas sedėti kur sėstis ir kodėl


Pasirengimas sedėti- kur sėstis ir kodėl. Kampo pozicija (b1). Bendradarbiavimo pozicija (b2). Rungtyniavimo/ gynybinė pozicija (b3). Nepriklausoma pozicija (b4). Karaliaus artūro idėja. Stačiakampiai posėdžių stalai. Kodėl mokytojo numylėtinis sėdi kairėje. Dėmesio zona.

Tinkamai prisėdę prie žmonių, iš jų galite sulaukti veiksmingo bendradarbiavimo. Koks jų požiūris į jus, galite spręsti iš to kaip jis atsisėda šalia jūsų Sėdėjimo vietos pradininkas yra Kalifornijos universiteto psichologas Robertas Someris (Sommer).

Ši pozicija naudojama draugiškai, kasdieniškai besikalbančių žmonių. Čia geras akių kontaktas, galimybė daryti gestus ir juos stebėti. Kampas iš dalies apsaugo nuo grėsmės ir leidžia išvengti teritorinio stalo padalijimo. Tai sėkmingiausia asmens B strateginė pozicija, čia sėdėdamas jis gali ką nors pristatyti asmeniui A. Paprasčiausiai patraukus kėdę į poziciją B1, galima sumažinti įtampą ir padidinti teigiamų rezultatų šansus.

Tai pozicija, kai du žmonės panašiai mąsto ar kartu sprendžia užduotį. Tai viena iš geriausių pozicijų pasiūlymui pateikti ir jį priimti, nes yra akių kontaktas ir galimybė mėgdžioti. Gudrybė ta, kad B pereina į šią poziciją, neįžeisdamas A jausmų, neva pasikėsinta į jo teritoriją.

Taip susėdę varžovai kaip ginkluoti vesternų banditai, žiūri vienas į kitą. Sėdėjimas skersai stalo sukuria gynybinę, lenktyniavimo atmosferą ir skatina dalyvius atkakliai ginti savo požiūrį, nes stalas jiems tampa patikimu barjeru.

Verslo aplinkoje žmonės, užimdami rungtyniavimo/ gynybinę poziciją, kalba trumpesniais sakiniais, mažiau prisimena, kas buvo pasakyta ir linkę daugiau ginčytis. A.G. Vaitas (White) gydytojo priimamajame atliko eksperimentą, parodantį, kaip stalas daro įtaką paciento laisvumui.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1234 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (652 žodžiai)
  • Oksana
  • Pasirengimas sedėti kur sėstis ir kodėl
    10 - 2 balsai (-ų)
Pasirengimas sedėti kur sėstis ir kodėl. (2015 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/pasirengimas-sedeti-kur-sestis-ir-kodel.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:42
×